Technické údaje SsangYong XLV 1.6 2WD M6 BE


Niekedy sa zdá, že sa svet delí na ľudí, ktorí milujú autá a tých druhých. Tí druhí sú tí, ktorí majú k autám neutrálny vzhľad alebo im dokonca vadia.

Existuje však aj tretia skupina, celkom špecifická a nepredvídateľná. Sú nimi individuá, ktoré svoje vnútorné rozpoloženie potrebujú prejaviť vulgárnymi rečami a dokonca aj násilím. Kompilácia niekoľkých takých ľudí je na videu nižšie.

Aj normálnemu človeku (teda aj tomu s neutrálnym vzťahom k autám) musí byť až nepríjemné sledovať ho, pretože je na ňom zachytený ten slávny internetový „road rage“, avšak vytvorený chodcami a cyklistami.

Ľudia sú rôzni a ich pohnútky zanadávať šoférom hlučných áut sú pre nás skryté. Je však celkom možné aj to, že vyhroteným situáciám niečo predchádzalo, napríklad arogantné správanie ľudí riadiacich spomínané hlučné autá. Ani by sme sa tomu nemohli čudovať, pretože práve strety medzi cyklistami a autičkármi nie sú ničím výnimočným a pravdou je aj to, že arogancia a netoleracia je doménou šoférov áut.

Stretli ste sa už niekedy s tým, že by niekto vynadal šoférovi silného auta za to, že ho je priveľmi počuť?

ZnačkaSsangYong
ModelXLV
Typ1.6 2WD M6 BE
Rok výroby/modelový ročník2018
Dĺžka4 440 mm
Šírka1 798 mm
Výška1 635 mm
Rázvor2 600 mm
Prevádzková hmotnosť1 270 kg
Užitočné zaťaženie kg
Objem batožinového priestoru (min.)720 dm3
Objem batožinového priestoru (max.)1 440 dm3
Max. výkon95 kW
Max. výkon pri6 000 ot./min
Max. krútiaci moment160 Nm
Max. krútiaci moment pri4 600 ot./min
Max. rýchlosť178 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h12 s
Palivobenzín
Objem valcov1 597 cm3
Usporiadanie valcov50
Počet valcov4
Poháňaná nápravapredná
Typ prevodovkymanuálna
Počet prevodových stupňov6
Kombinovaná spotreba6,6 l/100 km
Emisie CO2154 g/km
Cena21 480

Pokračujte na ďalší príspevok »Continental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.