29 rokov Mercedesu triedy G aj s AMG

Len málo súčasných automobilov sa môže pochváliť označením nezmar. Jedným z nich je Mercedes triedy G, ktorý sa v takmer nezmenenej podobe vyrába už 29 rokov.
Vydané, zverejnil
Automobilka zo Stuttgartu jej preto dopriala decentnú aktualizáciu. Jej súčasťou je nová maska chladiča s tromi lamelami či nové 18-palcové disky kolies. Motorová ponuka obsahuje dve položky: diesel CDI V6 s výkonom 165 kW (224 k) alebo nový výkonný benzínový osemvalec 5.5 s hodnotami 285 kW (388 k) a 530 Nm. V ponuke ostávajú 3 karosárske varianty: krátke a dlhé kombi a kabrio. Zoznam výbavy posilnila najnovšia generácia telematického systému a integrované rozhranie Bluetooth pre mobilné telefóny. Za príplatok je k dispozícii aj konzola s konektormi pre externé audioprehrávače. Model G500 obsahuje sériovo navigačný systém Command APS s hlasovým ovládaním, ku ktorému sa dá doobjednať ešte televízny prijímač a cúvacia kamera. Špičková verzia G 55 AMG teraz disponuje výkonom 373 kW (507 k), ktorý dodáva kompresorom prepĺňaný agregát 5.5 V8. Auto s ním zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. ESP dostalo novú riadiacu jednotku, takže jeho zásahy sú rýchlejšie a presnejšie. Okrem toho do jeho portfólia pribudol asistent pre rozjazd do kopca. Zvonka spoznáte G 55 AMG podľa chrómových doplnkov, pneumatík s rozmerom 275/55 R 19 a do strán vyvedených výfukov.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.