Kia Sportage facelift

V závode Kia Motors pri Žiline sa spustila výroba novej faceliftovanej Kia Sportage pre modelový rok 2009. Lákadlom je sedemročná záruka a nezmenená cena.
Vydané, zverejnil
Model Sportage dostal v rámci omladzujúcej kúry agresívnejší a športovejší vzhľad. Novým dizajnovým prvkom sú dvojdielne nárazníky so spodným plastovým krytom, všetky verzie budú vybavené dvojitou koncovkou výfuku. Zmenami prešiel aj interiér, v ktorom zákazníci štandardne nájdu dva airbagy, klimatizáciu, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie všetkých okien a zrkadiel, palubný počítač, audio systém s CD a MP3 prehrávačom (aj USB port) či dokonca tempomat. Ponuka motorizácií začína benzínovým dvojlitrom s výkonom 104 kW/141 k. Na výber je aj agregát 2.7 V6, ktorý dosahuje 129 kW/175 k a štandardne sa kombinuje so štvorstupňovým automatom. Nafta má zastúpenie v podobe 2.0 CRDi (110 kW/150 k), ktorý pracuje s technológiou common rail a môže spolupracovať so štvorstupňovou automatickou prevodovkou alebo so šesťstupňovým manuálom. Základná verzia s benzínovým motorom 2.0 (104 kW/141 k) je dostupná už od 644 700 Sk, pričom zákazníci budú mať k dispozícii a aj štvormiestne verzie v úprave N1 s možnosťou odpočtu DPH. Na žilinský model Kia Sportage 2009 sa vzťahuje sedemročná záruka (na celé vozidlo päť rokov alebo 150 000 km, na pohonné ústrojenstvo sedem rokov alebo 150 000 km, prvé tri roky bez obmedzenia kilometrov).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.