SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Kia Sportage facelift

V závode Kia Motors pri Žiline sa spustila výroba novej faceliftovanej Kia Sportage pre modelový rok 2009. Lákadlom je sedemročná záruka a nezmenená cena.

Vydané , zverejnil

Model Sportage dostal v rámci omladzujúcej kúry agresívnejší a športovejší vzhľad. Novým dizajnovým prvkom sú dvojdielne nárazníky so spodným plastovým krytom, všetky verzie budú vybavené dvojitou koncovkou výfuku. Zmenami prešiel aj interiér, v ktorom zákazníci štandardne nájdu dva airbagy, klimatizáciu, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie všetkých okien a zrkadiel, palubný počítač, audio systém s CD a MP3 prehrávačom (aj USB port) či dokonca tempomat.

Ponuka motorizácií začína benzínovým dvojlitrom s výkonom 104 kW/141 k. Na výber je aj agregát 2.7 V6, ktorý dosahuje 129 kW/175 k a štandardne sa kombinuje so štvorstupňovým automatom. Nafta má zastúpenie v podobe 2.0 CRDi (110 kW/150 k), ktorý pracuje s technológiou common rail a môže spolupracovať so štvorstupňovou automatickou prevodovkou alebo so šesťstupňovým manuálom.

Základná verzia s benzínovým motorom 2.0 (104 kW/141 k) je dostupná už od 644 700 Sk, pričom zákazníci budú mať k dispozícii a aj štvormiestne verzie v úprave N1 s možnosťou odpočtu DPH. Na žilinský model Kia Sportage 2009 sa vzťahuje sedemročná záruka (na celé vozidlo päť rokov alebo 150 000 km, na pohonné ústrojenstvo sedem rokov alebo 150 000 km, prvé tri roky bez obmedzenia kilometrov).

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »