Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont

Dvorný úpravca značky Mercedes-Benz Carlsson zobral do parády limuzínu triedy S a obdaril ju nadmernou dávkou luxusu i výkonu.
Vydané, zverejnil
Model nadväzuje na Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge a nemá sa za čo hanbiť. Dielo sa začína dvojfarebným vonkajším prevedením, ktoré jasne dáva najavo, že nepôjde o žiadny masovo orientovaný model. Blanchimont sa dostane len k malej skupine nadšencov, ktorí si budú mocť vychutnať exkluzívny štvormiestny interiér poskytujúci kombináciu prvkov honosnej kože, dreva, alcantary či hliníka. Carlsson v tomto smere vsadil na overený lifestylový dom Etienne Aigner, čiže o stýlové prevedenie naozaj nebude núdza, dokopy sa dá zvoliť až tridsať farebných vyhotovení. Nechýbajú tu športové pedále a viacero typov osvetlenia, ktoré ozvláštňujú interiér a dodávajú mu luxusno-elegantný nádych. Stránku zábavy si zobrali na starosť spoločnosti Alpine a Focal. Pasažierov sediacich na predných sedadlách rozmaznáva systém Focal Utopia Be Kit No.7, ku ktorému patrí subwoofer Be 33 WX22 starajúci sa o poriadnu dávku bassov. Nechýba ani vylepšený Comand systém efektívne spolupracujúci s balíkom zábavy úpravcu Carlsoon. Zadní cestujúci to nebudú mať o nič horšie. Tomuto priestoru totiž kraľuje ďalšia špecialita v originále jednoducho nazvaná Rear Seat Entertainment (zábava pre zadné sedadlá), ktorá vytvára atmosféru podobnú tej v kinách. Uši masíruje surround systém 6.1, pričom každý zo zadných pasažierov má k dispozícii sedempalcový LCD monitor zabudovaný v hlavových opierkach predných sedadiel a môže pozerať svoj obľúbený film. Vo vozidle sa nachádza ešte pätnásťpalcový monitor integrovaný do strechy. Jeho ovládanie zvláda exkluzívny Alpine F#1 Status DVD tuner. Luxus nechajme teraz bokom a poďme ku deklarovanej športovosti. Nadmerný výkon absolútne bez problémov zabezpečuje benzínový dvanásťvalec, ktorý dosahuje 518 kW (705 k). Maximálny krútiaci moment je elektronicky priškrtený na úrovni 1100 Nm. Parametre nepotrebujú komentár: zrýchlenie z nuly na 100 km/h zvládne Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont za 3,9 sekundy a maximálnu rýchlosť zastaví až elektronika na hranici 320 km/h. Zaujímavosťou je systém C-Tronic® SUSPENSION, ktorý dokáže svetlú výšku znížiť až o 30 mm a samozrejme aj cena na úrovni 450 000 € (13 556 700 Sk).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.