Nový bezpečnostný systém pre hybridy

Firma Lotus Engineering sa rozhodla riešiť nový problém, ktorý so sebou priniesli hybridné automobily. Tým je príliš tichá prevádzka a s tým súvisiace ohrozenie chodcov.
Vydané, zverejnil
Problém spočíva v tom, že autá poháňané elektromotorom sú mimoriadne tiché a tak ich ďalší účastníci cestnej premávky nevnímajú. Technológia Safe & Sound rieši tento problém prostredníctvom zvukovej syntézy. Tá simuluje zvuk motora a prostredníctvom vodotesného reproduktora v prednej časti vozidla ho rozširuje do priestoru. Technológia využíva viacero senzorov, takže systém sa aktivuje len keď je to potrebné a reaguje na polohu plynu čím reálne simuluje zvuk motora ako u konvenčného automobilu.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.