Hybridný Peugeot Prologue HYmotion4

Koncern PSA objavil mágiu hybridného pohonu a svoj systém HYmotion4 prezentuje vo viacerých parížskych konceptoch, napríklad aj v Prologue HYmotion4.
Vydané, zverejnil
Automobil predstavený v Paríži pracuje s koncernovým hybridným pohonom HYmotion4, ktorý kombinuje dvojlitrový diesel s výkonom 120 kW (163 k) poháňajúci predné kolesá s elektromotorom s výkonom 27 kW (37 k) poháňajúcim zadné kolesá, celkovo je k dispozícii až 500 Nm. Táto technológia umožňuje aj jazdu na elektrický pohon. Šesťstupňová prevodovka je robotizovaná a ponúka viacero prednastavení radenia. K ďalšej úspore prispieva štart-stop systém. Automobil predstavuje viacero zaujímavých riešení ako napríklad spodnú časť zadných dverí sklopnú smerom dole, ku ktorej sa pridáva variabilná podlaha batožinového priestoru a mimoriadne jednoduchý mechanizmus skladania zadných sedadiel. Peugeot tu tiež predstavuje množstvo modernej elektroniky vrátane špecialít ako head-up displej s nastaviteľnými ovládacími tlačidlami, systém merania odstupu, systém monitorovania parkovacieho miesta a najmodernejšiu 3D navigáciu. V zákulisí sa hovorí, že toto je náhľad nového člena rodiny 308, ktorý by mal byť krížencom SUV a rodinného vanu. Jeho oficiálne meno by sa malo niesť v duchu systému značky – 3008.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.