Lexus otvoril model IS 250

Lexus spolu s faceliftom modelového radu IS predstavil aj nového člena tejto rodiny – kabriolet s pevnou skladacou strechou IS 250 C.
Vydané, zverejnil
Jeho trojdielna strecha z hliníka sa rozloží alebo zloží elektrohydraulicky za približne 20 sekúnd. Ako už názov napovedá, v ponuke je len benzínová verzia s 2,5-litrovým šesťvalcom skombinovaným so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Absencia strechy si vyžiadala viacero úprav karosérie a podvozka aby bola dosiahnutá čo najvyššia tuhosť karosérie. So zavretou strechou sa auto v oblasti torznej tuhosti údajne vyrovná sedanu. Interiér bol tiež prispôsobený jazde bez strechy, predovšetkým čitateľnosť prístrojov, klimatizácia a audiosystém. Vzadu sa odvezú len dvaja pasažieri, sedadlá oddeľuje konzola s držiakmi na nápoje. K veľkosti batožinového priestoru sa výrobca bližšie nevyjadril, golfisti však môžu byť spokojní – bag s palicami sa tam určte vojde.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.