Lexus je opäť odvážny. Prezentuje ho prvá virtuálna modelka na svete, Shudu, známa zo spolupráce so značkami Ferragamo či Christian Louboutin

Automobilka Lexus predstavila svoje odvážne plány do budúcna, ktoré stelesňuje futuristický model LF-Z Electrified. Súčasťou projektu sú aj veľmi výnimočné interiéry, ktoré pre toto výnimočné vozidlo navrhli svetoví umelci. Zdá sa teda byť úplne prirodzené, že jeden z týchto virtuálnych interiérov prezentuje prvá virtuálna modelka sveta Shudu, známa zo spolupráce so značkami Ferragamo či Christian Louboutin.
Vydané, zverejnil
Minulý mesiac Lexus uviedol [sériu virtuálnych interiérov](https://www.lexusnews.eu/sk/modely-sk/koncepty/lf-z/tlacove-spravy/1027-umelci-vytvorili-virtualny-interier-pre-lexus-lf-z-electrified) v spolupráci s tromi významnými návrhármi s cieľom ukázať nové predstavy o interiéri koncepčného vozidla LF-Z Electrified, ktoré ukazuje budúcnosť celej značky. Teraz ide Lexus v rámci tejto série ešte o krok ďalej – interiér digitálneho umelca Ondreja Zunku totiž prezentuje prvá virtuálna modelka na svete Shudu. Digitálny umelec Ondrej Zunka usúdil, že s ohľadom na svoj hyperfuturistický návrh interiéru zmieneného vozidla bude virtuálna modelka ideálnym riešením na pomedzí skutočnosti a digitálneho umenia. Zunkov návrh je plný mechanizmov kozmického veku, sci-fi materiálov a odkazov na umelú inteligenciu, avšak s koreňmi v ľudských skúsenostiach. Modelka Shudu, elegantne si hovejúca v sedadle vodiča Zunkovho novo poňatého koncepčného modelu LF-Z Electrified Concept, dodáva virtuálnemu návrhu prívetivosť a ľudský dotyk.
**Shudu ako priekopníčka odvetvia virtuálnej módy** sa na projekte spolupráce v reálnom svete nezúčastňuje po prvýkrát. Vystupovala už v reklamných kampaniach pre značky Salvatore Ferragamo a Christian Louboutin, objavila sa ale aj v módnych editoriáloch magazínov Vogue Australia, Glamour Brasil a Harper’s Bazaar Arabia. Ide už o druhú spoluprácu Shudu so značkou Lexus v nadväznosti na minuloročný projekt Freedom to Move (Svoboda pohybu), v ktorom prezentovala rúška od nigérijskej architektky Tosin Oshinowovej a britskej dizajnérky Chrissy Amuahovej.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.