Pozrite si prvé oficiálne zábery novej Kie Sportage! Bude mať interiér ako luxusné Mercedesy

Aktuálna generácia patrí k najpredávanejším modelom značky v Európe a na trh prišla ešte v roku 2015. Na tento úspech chce automobilka, pochopiteľne, nadviazať aj s pripravovaným nástupcom, ktorý už pomaly klope na dvere. Za zaujímavé tiež považujeme, že po rokoch globálnych modelov sa výrobcovia postupne vracajú k regionalizácii portfólia. **Európania tak dostanú vlastný Sportage,… Prečítať celé
Vydané, zverejnil
Aktuálna generácia patrí k najpredávanejším modelom značky v Európe a na trh prišla ešte v roku 2015. Na tento úspech chce automobilka, pochopiteľne, nadviazať aj s pripravovaným nástupcom, ktorý už pomaly klope na dvere. Za zaujímavé tiež považujeme, že po rokoch globálnych modelov sa výrobcovia postupne vracajú k regionalizácii portfólia. **Európania tak dostanú vlastný Sportage, ktorý bude iný než ten predávaný za veľkou mlákou alebo v Ázii.** Vzhľad kompaktného SUV bude založený na „zjednotení protikladov“, ktoré má byť cestou k mladistvo pôsobiacemu vzhľadu. Nech už sa za týmito marketingovými rečami skrýva čokoľvek, veríme, že výsledok bude prinajmenšom zaujímavý. Podľa posledných správ má nová generácia naďalej vychádzať z technického základu odvodeného od koncernového súrodenca Hyundai Tucson. **Veľmi podobný by mal byť aj výber motorizácií a prevodoviek.** Rátať tak môžeme s benzínovými, naftovými, ale tiež aj hybridnými pohonnými jednotkami. Úplne inak však na tom bude Sportage z pohľadu dizajnu. Veľkou revolúciou prejde najmä interiér s prepojenými displejmi prístrojového panela a multimediálneho systému. Podobný koncept už nejaký ten čas využíva napríklad prémiová značka Mercedes-Benz. Kia však plánuje toto vyhotovenie posunúť ešte ďalej a **samotné displeje by mali byť nielen natočené na vodiča, ale dokonca zakrivené v priestore.** Na konkrétne informácie a technické špecifikácie si však budeme musieť ešte pár mesiacov počkať. Piata generácia obľúbeného kompaktného SUV by sa na európskom trhu mala **predstaviť po letných prázdninách.** A my sme zvedaví, čo si pre nás Kia pripravila tentokrát.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.