Jeden z najväčších automobilových prepadákov definitívne končí! Sklamanie automobilky je obrovské

Silnej konkurencii ťažko čeliť aj v prípade, že ponúkate vskutku dobré modely áut.
Vydané, zverejnil
Mnohé mainstreamové značky sa v poslednom období pokúšajú priblížiť k prémiovým výrobcom. Na túto vlnu chcel pred takmer desiatimi rokmi naskočiť aj Ford, ktorý s posledným Mondeom predstavil tiež novú **prémiovú divíziu značky s označením Vignale.** Slabý štart Mondea, ktorý bol čiastočne spôsobený takmer dvojročným čakaním na jeho príchod do Európy, znamenal nevýrazné predajné čísla a malý záujem o novopredstavený luxusný variant. Automobilka však s počiatočným neúspechom bojovala ďalej a postupne priniesla rad Vignale aj pre ďalšie modely ako Kuga či Focus. V skutočnosti však o luxusných verziách takmer nikto nepočul a zdroje prezrádzajú, že záujem o tieto modely bol minimálny. Na trhu vo Veľkej Británii, kde má značka Ford stále dominantné postavenie, **si luxusný variant Vignale vybralo len 4,4 % zákazníkov modrého oválu.** Zvyšok Európy bol na tom s najväčšou pravdepodobnosťou ešte horšie, keďže má automobilka problém udržať si pozíciu na trhu aj v prípade obyčajných modelov. Ford Vignale ste si mohli kúpiť ešte začiatkom tohto roka aj na Slovensku. **V marcovom cenníku modelu Focus sa ho automobilka snažila spropagovať obrovskou zľavou na úrovni 4 400 eur.** Pôvodne si však za Focus Vignale **s litrovým trojvalcom pýtal Ford viac než 30 000 eur,** vrcholná verzia s naftovým motorom s výkonom 88 kW a automatickou prevodovkou potom vyšla na takmer 36 000 eur. V štandardnej výbave ste mohli nájsť napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu, kožené čalúnenie sedadiel, Full LED svetlomety (neadaptívne), head-up displej, bezkľúčový vstup a štartovanie či 17-palcové disky kolies. **V porovnaní s konkurenciou však nešlo o nič výnimočné, čo by dokázalo presvedčiť zákazníkov priplatiť si za Vignale.** Focus Vignale už v najnovšom letnom cenníku nenájdete a s najväčšou pravdepodobnosťou sa do ponuky ani nevráti. Ford totiž výrobu všetkých verzií Vignale definitívne ukončí už budúci rok. ### SLOVENSKÝ CENNÍK

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.