Spúšťame súťaž o autokameru MIO MiVue 795 v hodnote 115 eur!

Zapojte sa aj vy a pomôžte nám pripraviť ešte zaujímavejší obsah!
Vydané, zverejnil
Motoristickému online titulu Autoviny.sk sa počas mája 2021 opäť veľmi dobre darilo. Podľa univerzálnej analytiky Google Analytics naše stránky počas mája navštívilo celkovo **509 026 reálnych používateľov**. Autoviny.sk tak druhý rok pokračujú nielen vo zvyšovaní mesačného dosahu, ale aj v aktívnej stabilizácii sledovanosti. Úprimne nás teší viac ako pol milióna reálnych čitateľov (RU) a rovnako podstatný je pre nás údaj o **celkovom počte návštev až 955 786**. V dobe neustáleho špekulovania o zdrojoch návštevnosti je pre nás nesmierne dôležité, že viac ako 92 percent všetkých našich čitateľov je zo Slovenska, a že miera okamžitých odchodov zo stránky predstavuje 9,23 percenta.
Screenshot: Štatistiky sledovanosti titulu Autoviny.sk v mesiaci máj 2021 podľa Google Analytics
**Ako poďakovanie pre našich čitateľov sme pripravili ďalšiu súťaž o hodnotnú cenu** – autokameru s nočným videním a čiernu skrinku v jednom, **[MIO MIVUE 795](https://www.mio.com/cs_cz/mivue-795)**.
Kamera do auta MIO MiVue 795 je mimoriadne zaujímavý produkt – nahráva QHD video s výškou až 1600 pixelov (2.5K) s mimoriadne vysokou citlivosťou na detaily vďaka senzoru STARVIS CMOS od značky SONY (f1.8). Zorný uhol dosahuje až 150 stupňov, obsahuje funkcie ako upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu či systém varovania pred mikrospánkom, neustále zaznamenáva GPS údaje o polohe vozidla, pracuje aj v tzv. parkovacom režime (t.j. bez prítomnosti vodiča) a všetky údaje ukladá na pamäťovú kartu microSD. Jej maximálna veľkosť môže byť až 128 GB. Zapojenie sa do súťaže prebieha rovnako ako predtým, a to zodpovedaním správnej odpovede na súťažnú otázku. A rovnako ako predtým, aj teraz chceme od súťažiacich o niečo viac ako len jednoduchú odpoveď, ktorej znenie si skopírujú od ostaných súťažiacich. **Súťažná otázka**: **Ako by sme podľa vás mali otestovať autokameru MIO MIVUE 795?** [Svoje odpovede, prosíme, píšte ako komentár na tento príspevok na našej Facebook stránke](https://www.facebook.com/automotorasport/posts/1918718401618523) alebo pod tento príspevok na www.autoviny.sk. Komentár s tipom na zaujímavý test oceníme autokamerou MIO MIVUE 795 v žrebovaní, ktoré prebehne v stredu 16. júna 2021 po 12:00 hodine. Budeme akceptovať všetky komentáre-tipy na test, ktoré pribudnú do 16.6.2021 do 11:59 hodiny. Nezabudnite byť aktívnym odberateľom **[našej Facebook stránky auto motor a šport – AUTOVINY.sk](https://www.facebook.com/automotorasport)**, ďakujeme!

Môžete záznam nehody z autokamery použiť na Slovensku ako dôkaz?

Používanie kamier v autách je bežné, ale mnohí vodiči si nie sú istí tým, či záznam vôbec môžu zverejniť alebo odovzdať polícii či poisťovni. Na túto a ďalšie otázky odpovedáme v našej Poradni.

### Skrátený štatút súťaže – **termín konania súťaže** : 8.6.2021 (17.00 hod) do 16.62021 (11:59 hod) (1 kalendárny týždeň) – **termín vyhlásenia výhercov súťaže** : 16.6.2021 (po 12:00 hod) – **podmienky zapojenia sa do súťaže**: Odpoveď na otázku v termíne konania súťaže a zároveň aktívne odoberanie stránky [auto motor a šport – Autoviny.sk na Facebooku](https://www.facebook.com/automotorasport). – **súťažná otázka**: Ako by sme podľa vás mali otestovať autokameru MIO MIVUE 795? – **špecifikácia ceny**: Produkt MIO MIVUE 795 (1 kus pre 1 výhercu) Pripomíname, že spoločnosť Facebook nie je na súťaži nijakým spôsobom zúčastnená, nie je partnerom, organizátorom, sponzorom ani garantom súťaže. Facebook nemá voči účastníkom v súťaži žiadne záväzky.

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.