Nečakané nepríjemnosti pre Ford Mustang Mach-E. Dostal stopku!

Hoci sa novému elektromobilu nečakane darí, nie všetko ide zjavne podľa plánu. V niektorých krajinách automobilka stopla jeho predaj. Dôvod? Toto sme tu už raz predsa mali.
Vydané, zverejnil
Nevedno, čo aktuálne problémy spôsobilo, jedno je však jasné. Elektromobil Ford, ktorý odvážne nesie meno kultového športového modelu Mustang, dostal predajnú stopku. Nie, auto nemá problémy s akumulátormi ani nabíjaním, za aktuálnymi problémami je nespoľahlivý systém eCall. Jedná sa o systém, ktorý je v krajinách EU povinný. Jeho úlohou je v prípade nehody automaticky informovať záchranné zložky o nehode, a čo je samozrejme veľmi dôležité, udať presnú polohu havarovaného auta. Nuž a práve s udaním presnej polohy auta má systém použitý o Forde Mustang Mach-E vážny problém. ### Záchranárom eCall modelu Mustang Mach-E pošle chybné súradnice auta čo samozrejme spôsobí, že havarované auto nenájdu! Vzhľadom na to, že sa jedná o chybu, ktorá môže mať za následok stratu ľudských životov, berie Ford tento problém veľmi vážne. Ak by totiž nesprávne údaje, a následný neskorý zásah záchranárov spôsobili smrť cestujúcich, malo by to pre automobilku veľmi vážne a nepochybne aj veľmi drahé následky. V prípade už odovzdaných automobilov Ford zvolil cestu odporúčania, aby majitelia svoje autá až do vyriešenia problému nepoužívali. Automobilka teda zvolila šalamúnske riešenie. Jazdiť na autách nezakázala, svojim spôsobom však zodpovednosť za používanie vozidla s chybným systémom, a teda aj možnými následkami, preniesla na užívateľov. Zostáva nám veriť, že automobilka problém čoskoro vyrieši. Bolo by na škodu, aby auto, ktoré má za sebou doslova raketový štart predaja, dostalo hneď na začiatku takúto nepríjemnú ranu.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.