Plány „poisťovne Tesla“ odhalené. Tak toto majiteľov určite nepoteší!

Plány Tesly na vlastnú poisťovňu dostávajú čoraz presnejšie kontúry. K stanoveniu výšky poistného vraj chce využívať dáta zbierané z vozidiel.
Vydané, zverejnil
Pri vyjadreniach Elona Muska sme si už zvykli, že informácie dávkuje s chirurgickou presnosťou. Povie presne toľko, aby vzbudil záujem, no súčasne si nechá dosť priestoru na ďalšie manévre. A platí to aj v prípade sľubovaného výhodného poistenia. Pred časom sa zakladateľ automobilky Tesla vyjadril, že majitelia jeho vozidiel platia neúmerne vysoké poistné. Svoje tvrdenie opieral o fakt, že autá Tesla, vybavené modernými bezpečnostnými systémami, sú v porovnaní s klasickými autami podstatne menej rizikovejšie. **Na internete sa medzičasom objavila správa, že Tesla plánuje k stanoveniu výšky poistného využívať dáta, ktoré zo svojich automobilov zbiera**. Poistné by sa malo platiť mesačne a jeho výška vraj bude závisieť od toho, ako konkrétny majiteľ auta jazdí. Ak niekto jazdí agresívne, nedodržuje bezpečný odstup či prekračuje povolenú rýchlosť, za poistné by si mal priplatiť. Možno si poviete, že toto riešenie má logiku a konečne niekto k stanoveniu výšky poistného pristupuje férovo. Čiastočne samozrejme možno s týmto názorom súhlasiť. Agresívny vodiči nepochybne spôsobujú viac dopravných kolízií a nehôd. Je tu ale jedno ALE. **Je to ešte využívanie, alebo už zneužívanie dát, ktoré Tesla zo svojich automobilov zbiera?** Ak sa uvedené informácie, pochádzajúce z neautorizovaného zdroja potvrdia, bude každému nad slnko jasnejšie, že „Veľký brat nás sleduje“. Vždy, stále a za každých okolností. Na mieste je teda otázka, či to nie je neprimeraný zásah do súkromia. Tieto informácie tiež potvrdzujú oprávnenosť tvrdenia, že dáta z inteligentných automobilov sa v budúcnosti stanú veľmi žiadaným a ceneným obchodným artiklom. **Čo si o tom myslíte? Súhlasili by ste s tým, aby ste vo svojom aute pod neustálym dohľadom a odmenou vám bolo lacnejšie poistenie?**

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.