Citroën C5 X sa bude dovážať z Číny! Vyrábať ho budú v spolupráci s Dongfengom

Nový vlajkový model sa bude vyrábať v spolupráci s čínskou automobilkou Dongfeng
Vydané, zverejnil
Skupina Stellantis, ktorá chce podporiť predaje na kľúčovom globálnom trhu, zahájila masovú výrobu nového vlajkového modelu značky Citroën C5 X **v závode prevádzkovanom spoločne s partnerom Dongfeng Motor Group** v juhozápadnom čínskom meste Čcheng-tu. Model C5 X sa v súčasnosti vyrába iba v továrni v Čcheng-tu a **Citroën tvrdí, že sa bude odtiaľ vyvážať do Európy a ďalších ázijských krajín.** Automobilka predpovedá novému modelu úspech, pretože „je jedinečnou kombináciou elegancie limuzíny, dynamiky kombi a drsného postoja SUV,“ uviedol Citroën pri aprílovom predstavení vozidla na autosalóne v Šanghaji. Továreň v Čcheng-tu sa tiež postará nielen o výrobu spaľovacích verzií, ale podľa Citroënu bude opúšťať brány čínskej továrne aj plug-in hybridný variant novej vlajkovej lode značky. Spoločnosť PSA, ktorá je dnes súčasťou koncernu Stellantis, **potrebuje nové modely na podporu nevýrazných predajných čísel na čínskom trhu.** Po dosiahnutí rekordných ročných predajov vo výške takmer 700 000 vozidiel v roku 2015, ktoré spôsobilo predstavenie nových crossoverov ako sú Peugeot 2008 a 3008, sa predaj francúzskej automobilky v Číne v posledných rokoch znížil. V roku 2020 predal koncern v Číne len 50 267 vozidiel, čo je pokles o 56 percent oproti predchádzajúcemu roku.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.