Elektromobil ako jediné auto v rodine? KIA EV6 si trúfa, nabíja sa za 18 minút, má veľký kufor aj pozoruhodné ťažné schopnosti

Vedeli ste, že elektromobil KIA EV6 môže ťahať príves až do hmotnosti 1 600 kg?
Vydané, zverejnil
* **Špeciálna platforma pre BEV (battery electric vehicle) vozidlá prináša najväčší vnútorný priestor v tejto triede** * **Technicky vyspelé relaxačné sedadlá možno pohodlne sklopiť dozadu a vytvoriť pre cestujúcich upokojujúci vnútorný priestor** * **Silný dôraz na ergonómiu v prospech intuitívneho zážitku z jazdy** * **Vďaka šikovným úložným riešeniam a pôsobivej veľkosti batožinového priestoru sa EV6 ideálne hodí do domácností s jedným vozidlom** * **Inovatívna funkcia zaťaženia vozidla (V2L) a značná ťažná kapacita rozširujú spektrum možných dobrodružstiev** Nová Kia EV6 sa vyznačuje pokročilou schopnosťou rýchleho nabíjania pri napätí 800 V, čo umožňuje nabiť vozidlo z 10 na 80 % už za 18 minút, ako aj potenciálnym dojazdom vyše 510 kilometrov. Vďaka sérií inovatívnych a technicky vyspelých funkcií poskytuje doposiaľ nebývalú úroveň využiteľnosti v segmente vozidiel BEV. Objednávanie sa už spustilo a očakáva sa, že prvé vozidlá budú v rámci Európy dodané v poslednom štvrťroku 2021.
### Priestranná kabína Kabína modelu EV6, postavená na špeciálnej modulárnej platforme pre elektromobily (E-GMP), prináša výhody toho najväčšieho vnútorného priestoru a najlepších funkcií v tejto triede vozidiel. Predných cestujúcich privíta prehľadná palubná doska s minimalistickou architektúrou, ktorá ešte zvýrazňuje pozoruhodnú priestrannosť kabíny. Keďže model EV6 nepotrebuje stredový tunel prevodovky, vzniká rovná podlaha, ktorá poskytuje cestujúcim na zadných sedadlách mimoriadnu úroveň pohodia s priestorom na nohy 990 mm. Pohodlie cestujúcich vpredu ďalej zvyšuje nový inovačný systém kúrenia, vetrania a klimatizácie (HVAC), ktorý vylepšuje prostredie vo vozidle. Vďaka rozdelenej architektúre systému HVAC sa o 55 % zmenšila jeho veľkosť, čím získal kokpit štíhlejší dizajn a vzniklo viac miesta pre cestujúcich na predných sedadlách, to všetko pri zachovaní optimálneho výkonu chladenia.
Keď EV6 parkuje alebo sa nabíja, vodič a predný spolujazdec si môžu na svojich špeciálnych relaxačných sedadlách užívať výnimočné pohodlie a luxus. Jednoduchým stlačením tlačidla si môžu zvýšiť polohu sedadla alebo sklopiť operadlo dozadu a získať optimálne nastavenie polohy s ideálnym rozložením tlaku na organizmus. V týchto sedadlách sa cestujúci môžu pohodlne natiahnuť, prečítať si knihu alebo si pospať. Svojou tenkou a ľahkou konštrukciu ďalej vylepšujú prostredie v interiéri modelu EV6. V celej kabíne modelu EV6 sa používajú prvotriedne materiály, ktoré navodzujú príjemnú atmosféru, zároveň však boli zvolené s ohľadom na maximálnu odolnosť. Nájdeme tu udržateľné materiály, počnúc obložením zo syntetickej kože cez látkové čalúnenie sedadiel až po koberec vozidla vyrobený z takého množstva recyklovaného plastu, ktoré zodpovedá stovke pollitrových plastových fliaš na vodu. Všetky hlavné ovládacie prvky modelu EV6 má vodič na dosah ruky, čo zaručuje intuitívny zážitok z jazdy. Na stredovej konzole vedľa štartovacieho tlačila má EV6 elektronický volič radenia, ktorý šetrí priestor. Na elegantnom volante sa zasa v záujme čo najlepšej ovládateľnosti nachádzajú najdôležitejšie spínače pokročilých asistenčných systémov vodiča. Dotykové spínače na ovládanie vyhrievania volantu a odvetrávania a vyhrievania sedadiel sú v modeli EV6 tiež ľahko dostupné, čo zaručuje optimálny komfort pri používaní. ### Pôsobivý úložný priestor Šikovné úložné riešenia modelu EV6 uspokoja všetky vaše potreby. Objemná odkladacia priehradka v strede predstavuje praktický priestor na uloženie napríklad malých tašiek či tabletov. Pomocou zabudovanej podložky na bezdrôtové nabíjanie si používatelia môžu jednoducho nabíjať svoje smartfóny. Príručná priehradka praktickej veľkosti profituje z delenej architektúry systému HVAC a ponúka priestor 10,5 litra. Ďalšie úložné možnosti poskytujú praktické držiaky nápojov vpredu aj vzadu.
Vďaka architektúre E-GMP ponúka EV6 štedrý batožinový priestor vhodný pre vaše ďalšie dobrodružstvo. Zo vzpriamenými sedadlami v druhom rade dosahuje objem 520 litrov (podľa VDA). Sedadlá druhého radu delené v pomere 60 : 40 môžete sklopiť a úložný priestor sa zväčší až na približne 1 300 litrov. Okrem toho má EV6 aj predný batožinový priestor, ktorý poskytuje ďalších 52 litrov úložného priestoru pre modely s pohonom zadných kolies a 20 litrov pre modely s pohonom všetkých kolies, čo je dostatok miesta na uloženie nabíjacieho kábla k vozidlu.
### Inovačná funkcia zaťaženia vozidla a pozoruhodné ťažné schopnosti Ešte viac príležitostí užiť si s modelom EV6 dobrodružstvo v prírode prináša funkcia zaťaženia vozidla (V2L), ktorá radikálne zvyšuje flexibilitu nabíjania. Akumulátor vozidla dokáže dodať až 3,6 kW energie, čo vám umožní nabíjať čokoľvek počnúc exteriérovými domácimi spotrebičmi až po iné elektromobily. Vo vnútri si zasa cestujúci môžu pomocou praktického nabíjacieho konektora pod zadnými sedadlami nabíjať svoje zariadenia z akumulátora vozidla bez potreby ďalších adaptérov.
Okrem toho dokáže EV6 ťahať príves až do hmotnosti 1 600 kg, ak je vybavený akumulátorom s kapacitou 77,4 kWh. To platí pre konfigurácie s pohonom zadných kolies aj s pohon všetkých kolies. Ak sa zákazník rozhodne pre akumulátor s kapacitou 58 kWh, EV6 mu ponúkne ťažnú kapacitu 750 kg. Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, EV6 poskytuje silný elektrický výkon, s ktorým si užijete dokonalé výlety s rodinou.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.