Ktoré elektromobily a hybridy si môžete vyskúšať na Salóne elektromobility 2021?

Ak sa budete dobre pozerať, nájdete aj elektrický Batmobil od trnavských študentov dopravnej priemyslovky.
Vydané, zverejnil

Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Ako vo všetkých technologických odvetviach, aj v oblasti palív pre spaľovacie motory prebieha neustály vývoj. Špecialisti zo spoločnosti OMV v spolupráci s poprednými výrobcami áut, výskumnými centrami a univerzitami neustále pracujú na inováciách.

V bratislavskom Bory Mall sa dnes oficiálne začal Salón Elektromobilov 2021. Návštevníci sa môžu tešiť na expozície a tiež testovacie jazdy na vybraných elektromobiloch a plug-in hybridoch. V exteriéroch a interiéroch Bory Mall nájdete autá značiek Mercedes-Benz, Škoda, Kia, Citroen, DS, FIAT, BMW, Audi, Opel, Peugeot, Jaguar, Land Rover a ďalších, môžete sa porozprávať so zástupcami automobiliek a prejsť si napríklad aj to, či sa elektromobil či plug-in hybrid hodí k vášmu životnému štýlu alebo ako je to s inštaláciou wallboxu. Naživo sa môžete pozrieť aj do jedinečných elektromobilov s extrémne nízkou spotrebou od slovenských študentov zo **Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave** Rozprávali sme sa s dvomi autormi áut – **Nelou Štefanovičovou** a **Denisom Miklovičom**, prekvapili nás tým, že skutočne osobne pracovali na vyhotovení celých áut a že sa im podarilo dosiahnuť mimoriadne skvelých výsledkov v celosvetovej súťaži dojazdu **Shell Eco-marathon**. A videli sme aj najnovší model – vyzerá ako Batmobil od Tima Burtona, dokonca nám dvojica študentov prezradila, že aj interne svoj nízky a extrémne ľahký elektromobil volajú Batmobil.
Nela Štefanovičová a Denis Miklovič stoja pri svojich študentských elektromobiloch, ktoré súťažia v medzinárodnej konkurencii o čo najdlhší dojazd na minimálny energetický budget.
Zaujímavosťou sú tiež expozície elektrických motoriek, bicyklov a kolobežiek, ako tie od Eco Chopper vo fotogalérií, ktoré jazdia max. rýchlosťou cca 45 km/h.
**Zastavte sa aj vy, čas máte do nedele 27. júna 2021.** ### Aké autá si môžete pozrieť a vyskúšať? [Magazín MôjElektromobil.sk medzičasom zverejnil](https://www.mojelektromobil.sk/salon-elektromobilov-2021-bratislava-toto-su-elektromobily-a-plug-in-hybridy-ktore-si-mozete-vyskusat/) aj zoznam elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré môžete vidieť a tiež samostatné zoznamy tých, ktoré si môžete aj vyskúšať. Zoznam kopírujeme do tohto článku, ale priebežne sa aktualizuje, takže odporúčame navštíviť aj zdrojovú stránku. **Zoznam vystavených elektromobilov:** * Fiat 500e * Audi e-tron GT * BMW iX3 * BMW i3 * Peugeot e-208 * Renaul ZOE * Citroën ë-C4 * DS3 Crossback E-Tense * Opel Mokka-e * Mazda MX-30 * Honda e * Mercedes-Benz EQA * Mercedes-Benz EQC * Mercedes-Benz EQV * Škoda Enyaq * Jaguar I-Pace * KIA e-Niro * Tesla Model 3 Performance **Zoznam vystavených plug-in hybridov:** * Audi A6 * BMW X5 * BMW X3 * BMW X1 * BMW 330e * Mini Cooper SE ALL4 Countryman * Citroen C5 Aircross * DS7 Crossback E-Tense * Mitsubishi Eclipse Cross * Hyundai Tucson Plug-in Hybrid * Renault CAPTUR * Renault CLIO * Škoda Octavia iV * Škoda Superb iV * Lande Rover Range Rover Evoque * Volvo XC40 **Zoznam elektromobilov na testovacie jazdy:** * Fiat 500e * Peugeot e-208 * Peugeot e-2008 * Citroën ë-C4 * Citroën ë-Jumpy * DS3 Crossback E-Tense * Opel Mokka-e / Opel Corsa-e * Honda e * Hyundai Kona facelift * Mercedes-Benz EQA * Mercedes-Benz EQC * Škoda Enyaq iV * Jaguar I-Pace * KIA e-Soul * Tesla Model 3 Performance **Zoznam plug-in hybridov na testovacie jazdy:** * BMW 330e * BMW 545e * BMW X5 * DS7 Crossback E-Tense * Honda Jazz Crosstar (hybrid) * Honda CR-V (hybrid) * Hyundai Tucson Plug-in Hybrid * Mercedes-Benz GLE 350de * Land Rover Range Rover Evoque * Jaguar F-Pace

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšie



Continental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.