V Európe príde Civic o manuálnu prevodovku, k dispozícii bude len ako hybrid!

Európske emisné normy prinútili Hondu vzdať sa manuálnej prevodovky. Hybridný systém s klasickou radiacou pákou už nepočíta.
Vydané, zverejnil

Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Ako vo všetkých technologických odvetviach, aj v oblasti palív pre spaľovacie motory prebieha neustály vývoj. Špecialisti zo spoločnosti OMV v spolupráci s poprednými výrobcami áut, výskumnými centrami a univerzitami neustále pracujú na inováciách.

Honda dokončí elektrifikáciu svojich európskych modelov, obyčajný Civic bez elektromotora a automatu už pravdepodobne neuvidíme. > Civic bude v Európe ponúkaný iba ako hybrid, uviedla vo štvrtok vo vyhlásení Honda. Kompaktný automobil bude využívať hnacie ústrojenstvo automobilky známe pod označením e:HEV (hybridné elektrické vozidlo), ktoré spája 1,5-litrový benzínový motor s elektromotorom. Fanúšikovia, ktorí ešte stále veria v príchod ostrých verzií s klasickým manuálom, sú momentálne v napätí, pretože **Honda Civic Type R pre Európu nebola automobilkou dodnes potvrdená.** Bežné verzie modelu Civic sa začnú v Európe oficiálne predávať až na jeseň budúceho roka. Jeho uvedenie na trh zavŕši cieľ spoločnosti, aby **všetky hlavné európske modely obsahovali elektrifikované pohonné jednotky do konca roku 2022.** Nejde však o jedinú zmenu, ktorú automobilka prinesie. Honda už nebude vyrábať európske verzie automobilu v anglickom Swindone. Továreň bude v júli zatvorená, **pretože automobilka zmenšila svoju globálnu výrobnú sieť.** Honda však ďalej neuviedla, kde sa budú európske modely vyrábať. Spoločnosť Honda predala v Európe minulý rok 17 008 kusov modelu Civic, čo je podľa údajov prieskumov trhu JATO Dynamics pokles o 54 % oproti predchádzajúcemu roku.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.