Faceliftovaný Lexus GS na Slovensku

Importér automobilov Lexus uviedol na slovenský trh prepracovanú verziu modelu vyššej strednej triedy GS.
Vydané, zverejnil
Automobil sa ponúka v troch verziách: základný šesťvalec GS300, nový špičkový osemvalec GS 460 a hybrid GS 450h. Auto má zľahka upravený vonkajší aj vnútorný dizajn. Pod kapotou zaujme hlavne špičkový 4,6-litrový agregát V8 s priamym a nepriamym vstrekovaním D-4S a elektronicky riadeným časovaním ventilov VVT-iE. Nová pohonná jednotka dosahuje výkon 255 kW (347 k), čo je o 23% viac ako v modeli GS 430, napriek tomu je však ekologickejší. Tento motor je spriahnutý s novou osemstupňovou inteligentnou automatickou prevodovkou. Adaptívny podvozok môže byť za príplatok vybavený systémom aktívnych stabilizátorov. Základný model GS 300 sa bude predávať od 1 599 000 Sk, verzie GS 460 a GS 450h budú ponúkané za 2 099 000 Sk.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.