Aliancia Renault-Nissan-Chrysler?

Nedávno oznámili automobilky Nissan a Chrysler dohodu, na základe ktorej sa rozšíria aktivity druhej menovanej automobilky v Južnej Amerike.
Vydané, zverejnil
Spolupráca bude spočívať v tom, že Chrysler bude pod svojim menom predávať na juhoamerických trhoch automobily vyrobené firmou Nissan. Na tomto nie je z pohľadu nášho trhu nič zaujímavé, no priaznivcom globalizácie začali hlavičky pracovať na plné otáčky. Aliancia Renault-Nissan sa totiž nedávno snažila posilniť svoju globálnu pozíciu spojením s General Motors, ktoré sa však neuskutočnilo. Snahy Renaultu však neochladli a teraz vstupuje na scénu nový potenciálny partner v podobe čerstvo rozvedeného Chrysleru. Za týmto koncernom stojí finančná skupina Cerberus, ktorej aktivity sú nasmerované čisto na vytváranie zisku. Preto by pravdepodobne nemala problém momentálne potápajúci sa automobilový podnik v správnu chvíľu predať. Na druhej strane Renault sa už v USA v osemdesiatych rokoch spálil s koncernom AMC. Je iróniou osudu, že AMC po tomto spojení kúpil práve Chrysler.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.