Autosalón Bratislava: luxusné automobily a SUV

V našom prehľade debutantov sa posúvame stále vyššie a vyššie. Dnes sa pozrieme medzi luxusné automobily a do segmentu so skratkou SUV.
Vydané, zverejnil
Čerstvý vietor do vyššej strednej triedy prináša druhá generácia [Cadillacu CTS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/180067/Cadillac-CTS-Zapadny-vietor). Jeho konkurenti však nespia, Mercedes predstaví faceliftovanú podobu modelu [CLS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/200290/Mercedes-CLS-facelift). Kráľom luxusných limuzín sa však určite stane Maybach 57S. Americký koncern Chrysler prinesie dva rodinné modely Dodge Journey a Chrysler Grand Voyager. Pravdepodobne najmenším SUV na autosalóne bude Ford Kuga, tento prívlastok ho však v súboji s konkurneciou nijako nehendikepuje. Rovnakých zákazníkov chce zaujať aj [Renault Koleos](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/210286/Renault-Koleos), ktorý sa v Ženeve konečne predstavil v sériovej podobe. Segment kompaktných SUV obohatí aj Subaru novou generáciou modelu [Forester](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/194416/Subaru-Forester-Povysenie). Vedľa neho sa predstaví osviežený model Tribeca s novým šesťvalcom 3.6. Nissan prinesie ukázať novú generáciu imidžového modelu [Murano](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/182183/Druha-generacia-Nissanu-Murano) s netradičnou prevodovkou CVT. Ešte netradičnejším modelom chce zaujať BMW, ktoré predstaví prvé športové terénne kupé X6. Novinkou pre bavorskú značku je päťdverová karoséria so splývajúcou zadnou časťou. Náročnejších priaznivcov terénnych vozidiel osloví nová generácia Jeepu Cherokee. Najväčším off-roadom však bezpochyby bude [Toyota Land Cruiser V8](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/182334/Fiat-Croma-Rodinkarstvo), ktorá sa ponúka v päť- aj sedemmiestnej verzii.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.