Lexus IS-F na Slovensku

Prémiová značka Lexus vstúpi začiatkom mája 2008 na slovenský trh s vysokovýkonným športovým sedanom IS-F.
Vydané, zverejnil
Auto poháňa osemvalec 5.0 s výkonom 311 kW (423 k) a maximálnym krútiacim momentom 505 Nm. Motor je vybavený vstrekovaním D-4S a variabilným časovaním sacích ventilov VVT-iE. Vysoký výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 8-stupňovú prevodovku DSS, ktorá ponúka možnosť manuálneho aj automatického radenia. Asi nikoho neprekvapí, že Lexus IS-F dosahuje zaujímavé dynamické hodnoty. Z 0 na 100 km/h mu to trvá len 4,8 sekundy, ručičku rýchlomera elektronika nepustí cez 270 km/h. O zotrvanie na ceste sa okrem vodiča stará aj portfóliio eletrktonických systémov. Komfort jazdy reguluje systém Sport VDIM s dvoma prednastaveniami a možnosťou vypnutia. Uši posádky pohladí audiosystém Mark Levinson, vo výbave tiež nechýbajú adaptívne bi-xenónové svetlomety, parkovacia kamera a navigačný systém. K základnej cene 2 299 000 Sk s DPH si tak môžete doplatiťž už len metalízu a strešné okno.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.