Downsizing podľa GM

Koncern General Motors prináša do svojich malých a kompaktných modelov novú zaujímavú pohonnú jednotku.
Vydané, zverejnil
Jednou z najpopulárnejších realizácii zmenšovacej filozofie súčasnosti je prepĺňaný agregát s objemom okolo 1,4 litra. Preto asi nikoho neprekvapí, že sa týmto smerom vybrali aj v GM. Agregát je namierený do výkonového rozpätia 88 kW (120 k) až 104 kW (140 k). Podľa predstaviteľov koncernu je oproti porovnateľne výkonným neprepĺňaným motorom o 8 % úspornejší. Ďalším prínosom bude splnenie emisnej normy EURO 5. Konkrétne modely, do ktorých sa bude nová pohonná jednotka montovať, ako aj uvedenie na trh sme sa zatiaľ nedozvedeli. Druhou novinkou je 1.6 CNG Turbo, ktorý spaľuje zemný plyn. Tento agregát, ktorý sa už ponúka v modeli Zafira, dosahuje výkon 110 kW (150 k).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.