Audi R10 TDI spaľuje biodiesel

Počas tohoročnej 24-hodinovky v Le Mans bude tím Audi tankovať nové syntetické palivo Shell V-Power Diesel so zvýšeným podielom biozložiek.
Vydané, zverejnil
Prototyp Audi R10 TDI poháňa prepĺňaný naftový dvanásťvalec s výkonom vyše 650 koní, ktorý toto auto priviezol už k dvom víťazstvám. Tento rok sa teda pokúsi o hattrick, no s novým palivom, ktoré vyvinula spoločnosť Shell. Najnovšia generácia bionafty obsahuje zložky skvapalneného zemného plynu a biomasy, ktoré sa v súčasnosti využívajú aj v štandardných palivách. Najvýraznejším prínosom nového paliva je však redukcia emisii CO2 o 90 %. Na tomto poli má teda Audi zaručené celkové víťazstvo už teraz, na reálny úspech si budeme musieť ešte 2 týždne počkať. Trojicu továrenských prototypov budú pilotovať posádky v zložení: Frank Biela, Emanuele Pirro a Marco Werner (číslo 1), Dindo Capello, Tom Kristensen a Allan McNish (číslo 2) a Lucas Luhr, Mike Rockenfeller a Alexandre Prémat (číslo 3).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.