Nový britský superšport Breckland Beira

Britské ostrovy sa v automobilovom priemysle preslávili aj malosériovými športovými roadstermi, ktoré si niektorí experti skladajú doslova na kolene vo vlastnej garáži. Najnovším prírastom je Breckland Beira.
Vydané, zverejnil
Recept na úspech je už niekoľko desiatok rokov nezmenený: rúrkový rám, ľahká plastová karoséria, silný motor, ktorý poháňa zadné kolesá, minimum komfortu a maximálny zážitok z jazdy je na svete. Či už to bol Austin Healy, Triumph, TVR, Marcos alebo Ultima, vždy to fungovalo rovnako. Nový výrobca Breckland patrí honkongskému konzorciu Riche Holdings. Jeho model Beira je postavený na komponentoch koncernu GM, od ktorého pochádza podvozková platforma Kappa (roadstery Opel GT/Pontiac Solstice/Saturn Sky) a šesťlitrový osemvalec LS2 (Pontiac GTO, Corvette) vyladený na výkon vyše 300 kW (408 k). Jednou z úprav bol aj palivový systém, takže agregátu okrem benzínu chutí aj skvapalnený zemný plyn známy ako LPG. O prenos sily na zadné kolesá sa stará šesťstupňová manuálna prevodovka Tremec. Podvozok prešiel detailnými úpravami v záujme lepšej stability. 18-palcové disky kolies ukrývajú športové brzdy HiSpec s priemerom kotúčov 325 mm a šesť- resp. štvorpiestikovými strmeňmi. Tieto opatrenia asi nikoho neprekvapia pri pohľade na váhu, auto totiž váži len 1400 kilogramov. V praxi to z 0 na 100 km/h bude za nejakých 5 sekúnd a maximálna rýchlosť nad 250 km/h. Vychutnať si to môžete v kožou a alcantarou obšitom interiéri, ktorý vám Breckland spracuje na mieru. Audio aparatúru s dotykovým displejom, DVD prehrávačom, Bluetooth technológiou a zabudovaným harddiskom pre navigačný systém dodala firma Clarion, dokúpiť sa dá aj cúvacia kamera. Skladacia strecha je plátená. Vďaka použitej technológii sa cenu auta podarilo udržať na prijateľnej úrovni, Breckland plánuje predávať Beiru za približne 55 000 libier, čo je v prepočte tesne nad 2 milióny korún resp. tesne pod 70 000 eúr.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.