Iveco Terramare preplávalo Korzický prieliv VIDEO

Experimentálne obojživelné vozidlo spoločnosti Iveco zavŕšilo nezvyčajnú cestu naprieč Korzickým zálivom. Cieľom akcie bolo podporiť ľudské práva na vodu v africkom štáte Mali.
Vydané, zverejnil
Základom motorizovaného obojživelníka, ktorý navrhol Maurizio Zanisi, bolo sériové Iveco Daily 4×4. Špeciálny model Terramare však dostal úplne nový riadiaci systém zameraný na prekonávanie vĺn, motor s vodným prúdovým čerpadlom i dodatočné nádrže na palivo s objemom až 300 litrov. Vozidlo dosahuje na ceste maximálnu rýchlosť 100 km/h a vo vode 10 km/h. Cieľom tejto zaujímavej akcie, ktorá nadväzovala na vlaňajšiu plavbu obojživelného vozidla Panda Terramare po rieke Pád, bolo poukázať na nespravodlivosť páchanú na časti obyvateľstva v Mali, ktorým je odriekané právo na vodu. Úlohou podujatia bolo zároveň podporiť dodávku vody a sanitárny projekt v povodí rieky Niger, ktorý zásobuje 12 000 ľudí a zaručuje nepretržite pre každého z nich 25 litrov pitnej vody na deň.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.