Facelift pre Bentley Continental Flying Spur

Bentley podrobilo svoj štvordverový model Continental Flying Spur decentnému faceliftu. Jeho súčasťou je aj rozšírenie modelovej ponuky.
Vydané, zverejnil
K základnému twin turbo dvanásťvalcu do W s výkonom 412 kW (560 k) pribudla verzia Speed s výkonom zvýšeným na 449 kW (610 k). Jemné úpravy sa dotkli aj tlmičov a pružín, ktoré sa skrývajú za 19-palcovými diskami kolies s novým dizajnom. Zvonka prežehlené Bentley spoznáte tiež podľa zmenenej prednej a zadnej časti. Upravený bol aj interiér, ktorý dostal aj lepšie utlmenie hluku. Komfort posádky umocňuje nový audiosystém od firmy Naim s najmodernejším procesorom pre digitálnu úpravu zvuku. Update dostala aj bezpečnostná výbava s aktívnym adaptívnym tempomatom. Športová verzia Speed dostala oproti základnému modelu podvozok znížený o 10 mm a 20-palcové disky kolies. Exteriér ponúka tiež viacero športových detailov. Za príplatok ho môže zákazník vyzbrojiť aj karbónovo-keramickými brzdami. Do luxusného interiéru si zákazník môže doobjednať aj športový balíček s trojramenným volantom, kovovými pedálmi a tmavým podkladom prístrojov. Hoci táto luxusná limuzína váži takmer 2,5 tony, výkonný agregát ju dokáže poriadne rozhýbať. Z 0 na 100 km/h je to za 5,2 sekundy, Speed je ešte o 0,4 sekundy rýchlejší. Maximálna rýchlosť oboch verzii presahuje 300 km/h. Priemerná spotreba 16,6 litra však hovorí za všetko. Ekológovia týmto autom tiež nie sú nadšení, 396g/km je vysoké číslo.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.