Futuristický koncept BMW GINA Light Visionsmodell VIDEO

Inžinieri BMW nelenia a po dizajnovej štúdii M1 Hommage prinášajú ďalší koncept GINA Light Visionsmodell.
Vydané, zverejnil
Do názvu GINA ukrylo BMW nemecké spojenie Geometrie und Funktionen in N-facher Ausprägung, čo by sme voľne mohli preložiť ako geometria a funkcie v rôznych formách. Výsledkom tejto filozofie sú inovatívne postupy a maximálna kreativita. Náznakom automobilu budúcnosti je aktuálna vízia Light Visionsmodell, ktorá naznačuje automobil budúcnosti v zmysle požiadaviek naňho kladených. Tie určujú zákazníci už teraz a okrem estetiky a funkcionality sa k nim pridávajú aj individualita a životný štýl. Na povrchu tohto roadsteru nenájdete jedinú škáru. Špeciálny tkanivovitý materiál je natiahnutý na rámovej konštrukcii. Jednotlivé funkčné prvky sa objavia len vtedy, keď sú potrebné. Karosériu netvoria klasické diely, lež štyri elementy: predný, dva bočné a zadný. Všetky sú flexibilné prostredníctvom elektrohydraulických systémov, napríklad svetlá či aerodynamické prvky sú skryté a vysunú sa len v prípade potreby. Interiér konceptu je tiež variabilný. Vodič má k dispozícii len tie ovládacie prvky, ktoré momentálne potrebuje. Pri odstavenom aute ponúka interiér maximum priestoru a celý interiér je takpovediac zasunutý, po naštartovaní sa všetky ovládacie prvky prispôsobia vodičovi. Informácie o pohone sú relatívne skúpe. Vieme len, že v prednej časti sa skrýva osemvalec, ktorý poháňa zadné kolesá.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.