Plavkové vydanie Sports Illustrated po štvrtýkrát na Slovensku

Tradičný špeciál časopisu Sports Illustrated vychádza na Slovensku ako príloha k magazínu auto motor a šport začiatkom leta. Tohto roku sa na stánky dostane 16. júna.
Vydané, zverejnil
Kombináciu krásy 19 supermodeliek a fantázie špičkových svetových fotografov, ktorí plavkovú módu na najmalebnejších a najexotickejších miestach Zeme, ponúka vydavateľstvo Motor-Presse Slovakia slovenským čitateľom vo vysokom vydavateľskom štandarde už po štvrtý raz. Veteránka plavkového vydania Marisa Miller sa po siedmich rokoch prvýkrát dostáva na obálku. Autorom titulnej fotografie je Raphael Mazzucco, ktorý záber nafotil počas dvojdňového fotografovania na ostrove St. John na amerických Panenských ostrovoch. Vo vydaní nájdeme aj ďalšie favoritky plavkového špeciálu, ako sú Brooklyn Decker, Selita Ebanks, Bar Refaeli, Tori Praver, Daniella Sarahyba, Irina Shayk, Anne V a Jessica White. Vo vydaní debutujú roztlieskavačky NFL (národná futbalová liga) a po desiaty raz sa vracajú majstrovské diela bodypaintingu. Plavkové vydanie Sports Illustrated je v USA veľkou udalosťou. Od roku 1995 prichádza na trh ihneď po finálovom zápase amerického futbalu Super Bowl. Tohtoročné vydanie pre americké publikum uviedol odhalením obálky vo svojom televíznom The Late show populárny talkmaster David Letterman. Súčasne s uvedením plavkového vydania sa spustila multimediálna stránka SI.com/swimsuit, kde je každá modelka a každý záber s videom, čo znamená viac než 60 videí celkovej dĺžky vyše 100 minút. Ak návštevníka stránky neuspokojí práca tvorcov, môže si z niektorých fotografií vyskladať vlastný 45-sekundový film s hudbou. Na stránke je 1500 exkluzívnych fotografií, sekcia bodypaintingu, galéria obálok, downloadovateľný kalendár, ako aj archívy minulých vydaní. Z nákladových dôvodov je slovenské vydanie mierne zredukovane, no zostali všetky najzaujímavejšie časti: Rusko, Izrael, Maui (Havaj), Bodypainting, Roztlieskavačky, Panenské ostrovy USA, Nikaragua a Tajná záhrada. Každoročné špeciálne vydanie prestížneho amerického športového magazínu zhliadne aj 60 miliónov ľudí na 250 miliónoch zobrazení na stránke SI.com/swimsuit. Niekoľko zaujímavých údajov z amerického trhu. Tohtoročné plavkové vydanie vyšlo v náklade 4,5 milióna výtlačkov. Cena výtlačku je $6.99. Plavkové vydanie je špeciálom týždenníka Sports Illustrated, ktorý zasahuje cieľovu skupinu vyše 20 miliónov, z toho 16 miliónov mužov. Priemerný zárobok domácností, v ktorých čítajú Sports Illustrated je 20% nad priemerom USA. Tím plavkového vydania pozostáva z 3 redaktorov na plný úväzok celoročne. Z toho 75 dní sa fotografuje priemerne 10 hodín denne, no už 3 hodiny pred svitaním prebieha príprava. Približný počet fotografií: 90 000. Editovanie filmov trvá 6 mesiacov. Každú modelku fotografujú priemerne 3 dni. Počet plaviek na výber každý rok: 10 000. Počet modeliek na výber každý rok: 100-110.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.