Arden Range Rover AR7 Highlander

Nemecký špecialista na luxusné britské značky Arden predstavil brutálnu verziu veľkého SUV Range Rover s výkonom vyše 500 koní.
Vydané, zverejnil
Technici Ardenu sa poriadne zavŕtali pod kapotu a objem prepĺňaného osemvalca zväčšili zo 4,2 na 4,5 litra. Sériový kompresor nahradil nový vysokovýkonný model, či prináša hodnoty 383 kW (520 k) výkonu a 701 Nm krútiaceho momentu. Z nuly na 100 km/h tak vyladené SUV vyrazí za 6,5 sekundy, ručička rýchlomera sa zastaví niekde okolo čísla 240 km/h. Samozrejmosťou je aj upravený vizuál. Predný nárazník je širší o 6 cm je spolu s oceľovou mriežkou chladiča vyrábaný ručne. Otvory pre vstup vzduchu sú väčšie, tým pádom je chladenie efektívnejšie. Zaujímavým doplnkom sú denné svetlá zostavené z LED. Arden tiež rozšíril blatníky a prahy. V zadnom nárazníku sú integrované koncovky exkluzívneho ručne vyrábaného športového výfuku. Aerodynamické úpravy boli zamerané na zvýšenie stability. Trojdielne disky kolies Sportline sa dodávajú v rozmeroch 22 alebo 23 palcov. Pod nimi sa skrývajú ventilované kotúčové brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a štvorpiestikovými vzadu. Interiér spracuje Arden vo vlastnej réžii podľa požiadaviek zákazníka. Koža či alcantara v akejkoľvek farbe, drevo, chróm, karbón, hliník. Závisí to len od peňaženky.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.