SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Arden Range Rover AR7 Highlander

Nemecký špecialista na luxusné britské značky Arden predstavil brutálnu verziu veľkého SUV Range Rover s výkonom vyše 500 koní.

Vydané , zverejnil

Technici Ardenu sa poriadne zavŕtali pod kapotu a objem prepĺňaného osemvalca zväčšili zo 4,2 na 4,5 litra. Sériový kompresor nahradil nový vysokovýkonný model, či prináša hodnoty 383 kW (520 k) výkonu a 701 Nm krútiaceho momentu. Z nuly na 100 km/h tak vyladené SUV vyrazí za 6,5 sekundy, ručička rýchlomera sa zastaví niekde okolo čísla 240 km/h.

Samozrejmosťou je aj upravený vizuál. Predný nárazník je širší o 6 cm je spolu s oceľovou mriežkou chladiča vyrábaný ručne. Otvory pre vstup vzduchu sú väčšie, tým pádom je chladenie efektívnejšie. Zaujímavým doplnkom sú denné svetlá zostavené z LED. Arden tiež rozšíril blatníky a prahy. V zadnom nárazníku sú integrované koncovky exkluzívneho ručne vyrábaného športového výfuku. Aerodynamické úpravy boli zamerané na zvýšenie stability. Trojdielne disky kolies Sportline sa dodávajú v rozmeroch 22 alebo 23 palcov. Pod nimi sa skrývajú ventilované kotúčové brzdy so šesťpiestikovými strmeňmi vpredu a štvorpiestikovými vzadu.

Interiér spracuje Arden vo vlastnej réžii podľa požiadaviek zákazníka. Koža či alcantara v akejkoľvek farbe, drevo, chróm, karbón, hliník. Závisí to len od peňaženky.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »