Bláznivý koncept Toyota Aygo Crazy

Aj zástupca kategórie miniautomobilov dokáže narobiť veľký krik. Hlavne keď sa v ňom nachádza turbomotor 1.8 VVT-i s výkonom 147 kiW (200 k).
Vydané, zverejnil
Primárnou funkciou konceptov je ukázať sa verejnosti, reálna jazda za volantom tak ostáva len v teoretickej rovine. To však neplatí pre model Aygo Crazy. Ako už napovedá samotné slovko „crazy“, ide o autíčko, s ktorým by sa naozaj dalo vyblázniť. Túto nákupnú tašku vážiacu len 1050 kg totiž poháňa prepĺňaný agregát 1.8 VVT-i uložený za prednými sedadlami v kabíne, ktorý dosahuje 147 kW (200 k). Navyše, vo výbave nenájdete žiadnych elektronických pomocníkov, chýba ESP, ABS či dokonca aj posilňovač riadenia. Krátke previsy na oboch stranách, výkonný motor a absencia elektroniky robí z Aygo Crazy mestskú motokáru. Maximálna rýchlosť vyše 200 km/h nie je až tak podstatná. Dôležitá je obratnosť, agilita a samozrejme zvedavé oči okoloidúcich.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.