Brabus Bullit Black Arrow

Motor V12 Biturbo, výkon 730 koní (537 kW), 1320 Nm, zrýchlenie na stovku za 3,9 sekundy, maximálka vyše 360 km/h. To sú miery ďalšieho zo série najrýchlejších sedanov z Bottropu.
Vydané, zverejnil
Nemecký úpravca trojcípych hviezd si nedá pokoj. Nepriatelia rýchlych superstrojov ho v poslednom období preklínajú ostošesť, o to aktívnejší je však v príprave stále nových. Ten najnovší má v rodnom liste charakteristiky ako „ultra rýchly“, „ultra výkonný“ a „nápadne nenápadný“. Za nimi stojí dvanásťvalec prepĺňaný dvoma turbami, ktorý museli do motorového priestoru východiskového Mercedesu triedy C osadiť s chirurgickou presnosťou, inak by sa tam asi nevliezol. Samozrejme, vyžiadalo si to množstvo modifikácií karosérie. Pokiaľ ide o samotný agregát, v porovnaní s predošlou aplikáciou v modeli menom Brabus Rocket, vychádzajúcom z Mercedesu CLS, narástol jeho zdvihový objem z 5,5 na 6,3 litra, vďaka kľukovke zabezpečujúcej vyšší zdvih piestov, a tiež po prevŕtaní valcov. Hlavy valcov boli optimalizované pre rýchlejšie prúdenie plynov a dostali tiež vysokovýkonné vačkové hriadele. Výsledkom je maximálny výkon 537 kW (730 k) pri 5100 ot/min. Brutálny krútiaci moment 1320 Nm musel byť v záujme zachovania zdravého rozumu a integrity pohonného reťazca umelo znížený na 1100 Nm. Pohon sa prenáša na zadnú nápravu cez zosilnený päťstupňový automat a diferenciál so 40-percentnou svornosťou z vlastnej produkcie stajne Brabus. Dynamické parametre berú dych adekvátne tým výkonovým. Šprint 0-100 km/h trvá iba 3,9 sekundy, 200 km/h padne za 10,5 sekundy, 300 km/h je na tachometri za šokujúcich 24,5 sekundy. Maximálna rýchlosť, až si niekto reálne trúfne na jej odmeranie, by mala presahovať 360 km/h. Takýto superstroj si zaslúži aj náležitú kamufláž. Lakovaný je v štýle neviditeľného stíhacieho bombardéra typu „stealth“, teda celý do matnej čiernej. Veľa lesku neprodukujú ani špeciálne predné a zadné nástavce pod nárazníkmi, vyrobené z karbónu, O čiernych diskoch kolies s pneumatikami rozmeru 265/30 ZR19 vpredu, resp. 285/30 ZR19 vzadu, ani nehovoriac.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.