Nový šesťvalec Audi 3.0 TFSI

Audi rozširuje svoju motorovú ponuku o vysokovýkonnú chuťovku s označením 3.0 TFSI. Nasadenie prepĺňaného šesťvalca zatiaľ nie je známe.
Vydané, zverejnil
Šesťvalcový agregát usporiadaný do V s priamym vstrekovaním benzínu má objem 2995 cm3 a hoci nesie označenie TFSI, prepĺňa ho kompresor typu Roots s maximálnym plniacim tlakom 0,8 baru a medzichladičom stlačeného vzduchu, ktorý je umiestnený medzi radmi valcov. Výkonové parametre nového motora sú 213 kW (290 k) pri 5000 ot/min a 420 Nm v rozpätí 2500 – 4850 ot/min. Maximálne otáčky sú 6500 za minútu. Priemerná spotreba závisí od modelu, Audi však tvrdí, že s každým autom sa zmestí pod 10 litrov na 100 km. Agregát spĺňa emisnú normu Euro 5. Konštrukčne je určený pre všetky modely s pozdĺžne zabudovanou pohonnou jednotkou, teda A6 či A8. Je pravdepodobné, že nový agregát bude debutovať buď pri facelifte modelu A6 alebo v novom štvordverovom kupé A7.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.