F1: Toyota dostala na víkend čierne krídla VIDEO

Tím Panasonic Toyota Racing nastúpi počas Veľkej ceny Veľkej Británie vo farbách najnovšieho filmu o Batmanovi s titulom Temný rytier, ktorý práve prichádza do kín.
Vydané, zverejnil
Temný rytier je pokračovaním predošlého filmu Batman začína. Režíroval ho Christopher Nolan a hlavnú postavu stvárnil Christian Bale. Motívy z filmu budú okrem monopostov Toyota TF108 viditeľné aj na kombinézach jazdcov a tímovom motorhome. Okrem toho sa na okruhu v Silverstone predviedli aj vozidlá z filmu Batmobile a Bat-Pod. Len pre porovnanie Batmobile by sa so šŕkou 3 metre nezmestil ani na bežné cesty, dlhý je 4,5 metra a váži 2,5 tony. Zaujímavé je predné zavesenie, ktoré nevyužíva žiadnu konvenčnú nápravu a preto je vozidlo extrémne obratné. Dokaže tiež vyskočť do výšky 1,2 až 1,8 metra a preskočiť vzdialenosť 18 metrov. Monopost F1 Toyota je síce dlhší (4,6 metra), no so šírkou 1,8 metra by ho pustili aj do bežnej premávky a halvne váži len 650 kg. Nejde o prvý prípad propagácie filmu v motoršporte. Pred pár rokmi v Monte Carle nastúpil tím Jaguar vo farbách filmu Danyho dvanástka. Vtedajší pilot Christian Klien stratil po kolízii cenný diamant umiestnený na nose monopostu. Neskôr ešte Jaguar nastúpil vo farbách Terminatora 3. Nasledovnícky tím Red Bull prenajal svoje monoposty pre zmenu Supermanovmu návratu či Hviezdnym vojnám: Epizóde 3. Americký šampionát IndyCars využili na propagačné účely tvorcovia Hulka či najnovšieho Indiana Jonesa. Zoznam filmov propagovaných v NASCAR by vydal na samostatný materiál.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.