Jeep J8 v Európe

Jeep prináša do Európy svoj mimoriadne odolný pick-up J8. Ten však bude k dispozícii len pre armádu, humanitné sily a firemných zákazníkov.
Vydané, zverejnil
Technicky auto vychádza z modelu Wrangler a u zákazníkov má zabodovať hlavne svojou priestorovou ponukou a ťažnými schopnosťami za prijateľnú cenu. Užitočná hmotnosť pick-upu je solídnych 1250 kg, na čom má zásluhu aj mimoriadne odolná zadná náprava Dana 60 s listovými pružinami. O priechodnosť terénom sa stará systém pohonu všetkých kolies Command-Trac. Pohonnou jednotkou je starý známy 2.8 CRD s výkonom 118 kW (158 k) a krútiacim momentom 400 Nm, ktorý je spriahnutý s päťstupňovou automatickou prevodovkou. Táto sila dokáže okrem auta pohnúť aj s 3,5-tonovým prívesom. Špecialitou je nasávací systém, ktorý vďaka šnorchlu umožňuje brodivosť 762 mm. Na výber je dvoj- alebo štvordverová karoséria s rôznymi možnosťami nadstavieb či konfigurácii sedenia až pre 8 osôb vzadu. Koncern Chrysler vôbec neuvažuje nad predajom vozidla súkromným osobám, hlásiť sa môžu flotiloví klienti zo štátneho aj súkromného sektora.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.