Ekologický smart

Od jesene bude značka smart ponúkať všetky benzínové automobily s hybridným pohonným ústrojenstvom, naftové verzie dostanú filter pevných častíc.
Vydané, zverejnil
Obe benzínové verzie modelu fortwo s trojvalcom 1.0 s výkonom 45 kW (61 k) a 52 kW (71 k) dostanú sériovo technológiu micro hybrid drive a systém štart-stop, ktorý vypína motor už pri dobrzďovaní ak rýchlosť klesne pod 8 km/h. Vďaka tomu sa priemerná spotreba zníži o približne 8%, v meste je vraj reálna úspora až o 20%. Naftová verzia 0.8 cdi dostane od jesene filter pevných častíc. V smarte sa rozhodli upraviť aj niektoré ďalšie detaily. V rámci faceliftu sa tak zmenil združený ukazovateľ a do dverí pribudli odkladacie sieťky. Smart si okrem toho pripomína v týchto dňoch 10. výročie začiatku výroby. Odvtedy sa vyrobilo vyše 900 000 kusov základného dvojdverového modelu, ktorý sa momentálne ponúka v 37 krajinách sveta. Tento rok sa začal predávať aj v USA a v roku 2009 budú prvé kusy dovezené do Číny. Pre rok 2010 je v pláne aj elektrická verzia.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.