Hyundai chystá zaujímavý hybrid

Automobily s hybridným pohonom sú už pomerne bežnou záležitosťou. Hyundai však prichádza s riešením, z ktorého budú oči ekológov ešte zelenšie.
Vydané, zverejnil
Automobilka z Južnej Kórei sa totiž rozhodla spojiť elektromotor s agregátom spaľujúcim zemný plyn. Ten má objem 1,6 litra a je doplnený elektromotorom s výkonom 15 kW, ktorý čerpá energiu z nových lítiovo-polymérových batérii do LG Chem. Súčasťou systému je aj bezstupňová prevodovka CVT. Celý systém je zabudovaný do kompaktného modelu Elantra, ktorý sa v Európe nepredáva. Automobilka zatiaľ nezverejnila dynamické parametre, auto však vyprodukuje len 103 gramov CO2 na kilometer. Automobil je výsledkom viac ako desaťročného vývoja, v rámci ktorého Hyundai predstavil viacero konceptov a kórejskej vláde poskytol v rámci testovania vyše 2500 hybridných verzii modelov Getz a Accent. Elantra LPI HEV sa začne predávať v budúcom roku na domácej kórejskej pôde, export však nie je vylúčený. Hyundai tiež plánuje ďalšie hybridy v iných trhových segmentoch, napríklad strednej triede.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.