Carlsson CK50

Silnejší, rýchlejší a luxusnejší Mercedes GL 500: to je v skratke výsledok komplexného tuningu od úpravcu z juhonemeckého Merzigu.
Vydané, zverejnil
Základom úpravy je motorový kit, ktorý z pôvodných 285 kW (388 k) benzínového osemvalca vyčaruje až 320 kW (435 k). Málo? Tak si pripočítajte ešte maximálnych 600 Nm krútiaceho momentu, ktorého vrchol sa rozťahuje rovnou čiarou od 2800 až do 4800 otáčok. Vyladená sila rozbehne robustný luxusný cestno-terénny krížnik na stovku iba za 6,1 sekundy a zastaví ho buď pud sebazáchovy vodiča, alebo maximálna rýchlosť 248 km/h. A aby ste dynamiku týchto čísel nielen cítili, ale aj počuli, tak u Carlssona pripravili dva páry výfukov s oválnymi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele. Na jazdnej dynamike pridá Carlssonu CK50 nielen vyšší výkon motora, ale aj špeciálne pre Mercedes GL500 vyvinutý elektronický systém znižovania podvozka nazvaný C-Tronic. Ten dokáže spustiť podvozok zhruba o 35 mm bližšie k vozovke, pracuje však inteligentne, a keď auto ide po zlej ceste, ktorá si žiada využiť maximálny možný zdvih odpruženia kolies, tak auto spustí adekvátne menej, resp. ho znovu zodvihne. Carlsson ponúka pre triedu GL aj dva typy svojich exkluzívnych diskov kolies. V kombinácii s typom 2/11 BE dostane zákazník pneumatiky rozmeru 305/35 R22, na disky typu 1/11 Evo BE vám natiahnu rozmer „iba“ 295/35 R22. Poriadne zatriasť prasiatkom vám pomôže aj modifikácia interiéru. O konkrétnych prvkoch nemecký tuner nehovorí, podľa všetkého preto, že vám do kabíny dokáže napchať koľko len chcete kože, alcantary, dreva, či karbónu, podľa vašej individuálnej chuti a samozrejme rozpočtu.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.