Väth V63RS Clubsport

Spoločnosť Väth Automobiltechnik z nemeckého Hösbachu si zobrala na mušku Mercedes-Benz triedy C vybavený osemvalcovým motorom objemu 6,2 litra a obdarila ho výkonom 430 kW (585 k).
Vydané, zverejnil
Zvýšenie výkonu zo sériových 350 kW (449 k) na extrémnejších 430 kW (585 k) dosiahli špecialisti spoločnosti Väth predovšetkým prostrednítvom úpravy zberného potrubia, ktoré je vyrobené z vysokoušľachtilej ocele. Modifikovaný bol takisto katalyzátor a zmeny sa samozrejme dotkli aj riadiacej jednotky motora. Výsledné parametre stoja za to: Väth V63RS Clubsport dosahuje maximálny krútiaci moment 690 Nm, pričom vozidlo dokáže uháňať rýchlosťou až 325 km/h, ktorá je navyše elektronicky limitovaná. Ktovie kam by sa až vyšplhala ručička tachometra bez regulácie… Na zastavenie takéhoto extrémneho cestného rýchlika je potrebná aj adekvátna brzdová sústava. V63RS dostal kotúče s mohutným priemerom 390 mm a špeciálnu brzdovú kvapalinu určenú pre pretekárske modely, ktorá dokáže odolať vyšším teplotám. Zvýšenie prítlaku vpredu o 12 kilogramov zabezpečila upravená predná kapota vyrobená z karbónu. Zadný prítlak o 9 kilogramov zvyšuje nový decentný zadný spojler. V interiéri nájdu zákazníci športové sedadlá a nechýbajú tu luxusné prvky ako TV/DVD.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.