SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Väth V63RS Clubsport

Spoločnosť Väth Automobiltechnik z nemeckého Hösbachu si zobrala na mušku Mercedes-Benz triedy C vybavený osemvalcovým motorom objemu 6,2 litra a obdarila ho výkonom 430 kW (585 k).

Vydané , zverejnil

Zvýšenie výkonu zo sériových 350 kW (449 k) na extrémnejších 430 kW (585 k) dosiahli špecialisti spoločnosti Väth predovšetkým prostrednítvom úpravy zberného potrubia, ktoré je vyrobené z vysokoušľachtilej ocele. Modifikovaný bol takisto katalyzátor a zmeny sa samozrejme dotkli aj riadiacej jednotky motora. Výsledné parametre stoja za to: Väth V63RS Clubsport dosahuje maximálny krútiaci moment 690 Nm, pričom vozidlo dokáže uháňať rýchlosťou až 325 km/h, ktorá je navyše elektronicky limitovaná. Ktovie kam by sa až vyšplhala ručička tachometra bez regulácie…

Na zastavenie takéhoto extrémneho cestného rýchlika je potrebná aj adekvátna brzdová sústava. V63RS dostal kotúče s mohutným priemerom 390 mm a špeciálnu brzdovú kvapalinu určenú pre pretekárske modely, ktorá dokáže odolať vyšším teplotám. Zvýšenie prítlaku vpredu o 12 kilogramov zabezpečila upravená predná kapota vyrobená z karbónu. Zadný prítlak o 9 kilogramov zvyšuje nový decentný zadný spojler. V interiéri nájdu zákazníci športové sedadlá a nechýbajú tu luxusné prvky ako TV/DVD.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »