Škoda Auto s rekordným predajom, výsledok znehodnocuje silná koruna

Spoločnosť Škoda auto dosiahla za prvých šesť mesiacov tohto roka rekord v predaji vozidiel, úspech však znehodnocuje silná česká koruna, ktorá sa postarala o výrazné kurzové straty.
Vydané, zverejnil
Hospodársky výsledok koncernu Volkswagen obohatila Škoda Auto vo výške 381 mil. € (prevádzkový hospodársky výsledok), čo znamená nárast vo výške 7 % oproti roku 2007. Tržby dosiahli 111, 7 miliardy českých korún (medziročný pokles o 1,6 %). Celú sitáciu komentuje Holger Kintscher, člen predstavenstva pre oblasť ekonómie, ktorý hovorí: „Ako najväčšieho vývozcu v Českej republike nás aktuálna silná pozícia českej koruny voči významným svetovým menám výrazne brzdí. Pri rastúcom objeme predaja zaznamenávame pokles tržieb. V porovnaní s prvým polrokom roka 2007 je náš aktuálny prevádzkový hospodársky výsledok zaťažený kurzovými efektmi vo výške asi 2,3 miliardy českých kórún.“ Silná koruna však nijako neovplyvnila odbyt vozidiel značky Škoda. Výroba vzrástla medziročne o 11,2 % na 353 818 vozidiel. Produkcia bola zvýšená najmä pri modelových radoch Fabia a Octavia aktuálnej generácie. Dodávky zákazníkom vzrástli o 17,9 % na celkových 366 666 automobilov. Najviac sa Škode darí na trhoch východnej Európy (+40,1 %) a v Rusku (+83,7 %), nezaostávajú ani strategické trhy v Číne (predaj bol zahájený v júni a predalo sa už 31 556 vozidiel) a Indii (+61,6 %).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.