Facelift pre Porsche 911 Targa

Vizuálne úpravy modelového radu Porsche 911 pokračujú, aktuálne sa pod dizajnérsky a inžiniersky skalpel dostala verzia Targa.
Vydané, zverejnil
Zmeny sú v podstate rovnaké ako pri modeloch Carrera a Carrera4, čiže silnejšie motory s priamym vstrekovaním benzínu, dvojspojková robotizovaná prevodovka a nový systém pohonu všetkých kolies PTM. Základnou pohonnou jednotkou je aj v tomto prípade šesťvalcový boxer 3.6 s výkonom 254 kW (345 k), alternatívou v modeli S je agregát 3.8 s výkonom 283 kW (385 k). Špecialitou modelu Targa ostáva presklená zasúvacia strecha, ktorá plynulo prechádza do tretích dverí. Porsche však pridalo novú elektricky ovládanú roletku. Tá dokáže zatieniť celé auto aj pri otvorenej streche. Verzie s pohonom všetkých kolies dostali systém Porsche Traction Management, ktorý rozdeľuje krútiaci moment cez lamelovú spojku. Prioritou však ostávajú zadné kolesá, ktoré sa môžu tešiť z mechanického samosvorného diferenciálu. Porsche tým na čas uzatvára práce na modelovom rade 911, úpravy špičkových verzii GT3, GT2 a Turbo budú teda nasledovať až neskôr.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.