Nový Ford Ka

Segment miniautomobilov sa môže pochváliť jedným z najdlhších životných cyklov v rámci automobilového priemyslu. Prvá generácia Fordu Ka to dotiahla na 12 rokov.
Vydané, zverejnil
Jej výroba je však už históriou a Ford predvedie návštevníkom parížskeho autosalónu novú generáciu svojho mini. Dizajn predchádzajúceho modelu sa niesol vo filozofii new edge a vyvolal rozporuplné reakcie. Nová generácia je navrhnutá v štýle kinetického dizajnu, čím sa identifikuje so zvyškom európskej rodiny modrého oválu. Pod plechmi sa však skrývajú talianske gény, Ford totiž prevzal technickú bázu z Fiatu 500. S ním Ka zdieľa aj výrobné kapacity v Poľsku. Taliani dodávajú Fordu aj benzínové motory 1.2 s výkonom 51 kW (69 k) a 1.4 s výkonom 74 kW (100 k). Diesel pochádza z francúzskych zdrojov v podobe 1.4 TDCi vo výkonových verziách 40 kW (55 k) a 55 kW (75 k).

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.