Mitsubishi Racing Lancer

Pajero Evolution to má na vytrvalostných rely spočítané, v budúcom roku nasadí továrenský tím nový špeciál s menom Racing Lancer.
Vydané, zverejnil
áto zmena vyplýva z globálnej filozofie modelu Lancer a Mitsubishi v ňom chce skĺbiť to najlepšie z Lanceru aj Pajera. Auto bude dizajnovo inšpirované päťdverovým modelom Lancer Sportback, jeho finálnu podobu však uvidíme až na parížskom autosalóne. Pod kapotou bude pracovať v súlade s aktuálnym trendom diesel, ktorý bude súčasťou nového radu naftových agregátov s troma diamantmi. Špičkou tohto radu bude 3.0 V6, ktorý bude poháňať aj pretekový špeciál, tešiť sa ale môžeme aj na menšie štvorvalcové verzie pre sériový Lancer. Mitsubishi Racing Lancer bude homologované podľa predpisov pre skupinu T1 a už teraz spĺňa predpisy pre rok 2010. Jeho prvé nasadenie bude Rally Dakar 2009, ktorá sa pôjde na územi Južnej Ameriky. Text: Martin Ruisl

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.