Stop pre veľké SUV od BMW

Vedenie BMW sa rozhodlo zastaviť projekt vývoja veľkého SUV, ktoré malo prísť na trh s označením X7.
Vydané, zverejnil
Podľa pôvodných plánov chcelo BMW korunovať svoju ponuku SUV veľkým modelom X7, ktorý by si to namieril proti konkurencii kalibru Mercedes-Benz GL, Audi Q7 či Range Rover. Vzhľadom na rastúce ceny ropy a slabnúci dopyt na kľúčových trhoch ako USA však BMW svoje plány prehodnotilo. Model X7 sa tak odobral do večných lovísk, no SUV ofenzíva z bavorska sa nezastaví. V budúcom roku je v pláne niečo z opačného konca ponuky: malé SUV X1. Mníchovská automobilka tiež prehodnotila svoje ekonomické vízie pre rok 2008. Očakáva pokles zisku, za ktorým stojí nie len pokles záujmu o pažravé autíčka ale stále horší kurz dolára. BMW, ale aj ďalší výrobcovia, tak musia počítať so znižovaním objemu produkcie a tiež presmerovaním vývoja na stále úspornejšie automobily.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.