SPONZOROM AKTUALÍT NA AUTOVINÁCH JE

Technologické novinky Nissan

Automobilka Nissan predstavila viacero zaujímavých technologických noviniek, ktoré by sa mali postarať o bezpečnejšiu a ekologickejšiu prevádzku automobilov.

Vydané , zverejnil

Na poli bezpečnosti prichádza Nissan s prototypom All-Around Collision Free. Automobil by mal byť schopný pomocou elektronických systémov zabrániť všetkým bežným druhom kolízii v cestnej premávke. Okrem už známych vecí ako systém neželaného opustenia jazdného pruhu v Nissane označovaný LDP a systém kontroly odstupu DCA tu debutujú systém pre prevenciu bočnej kolízie SCP a systém pre prevenciu kolízie zozadu BCP. Obe novinky fungujú na princípe senzorov, ktoré monitorujú okolie a v prípade hroziacej kolízie začnú aktívne brzdiť.

Pre ekológov je tu systém ECO Pedal, ktorý by mal optimalizovať spotrebu paliva. Systém analyzuje tlak na plynový pedál a ak zaznamená jeho prudké zvýšenie, informuje vodiča o tom, že hrozí prudké zvýšenie spotreby paliva a začne vyvýjať tlak proti vodičovej nohe. Riadiaca jednotka pritom na základe spotreby a štýlu jazdy kalkuluje optimálne hodnoty stlačenia pedálu, Podľa výskumov automobilky môže tento systém priniesť úsporu 5 – 10 %, pravda ak ho vodič nevypne.

Vydané , zverejnil

Pokračujte na ďalší príspevok »