Andrea Pininfarina tragicky zahynul

Súčasný prezident známej karosárne prišiel o život vo veku 51 rokov včera pri autonehode neďaleko Turína.
Vydané, zverejnil
Andrea Pininfarina sa narodil v roku 1957 ako vnuk zakladateľa firmy Battistu „Pinin“ Farinu. Po vyštudovaní strojárskej fakulty sa zamestnal vo firme Fruehauf v USA, no po roku sa vrátil do rodinnej firmy. Do vedenia spoločnosti sa dostal v roku 2001 ako predseda správnej rady, neskôr prevzal aj funkciu prezidenta. Okrem automobilového dizajnu pre popredné značky ako Ferrari, Maserati, Cadillac, Alfa Romeo, Volvo, Jaguar, Lancia, Peugeot, Daewoo či Hyundai sa spoločnosť Pininfarina od osemdesiatych rokov venovala aj ďalším odvetviam dizajnu, ako napríklad interiérom či koľajovým vozidlám. Spoločnosť sa okrem návrhov zaoberala aj sériovou výrobou automobilov pre ďalšie automobilky a celkovo v súčasnosti zamestnáva vyše 3000 zamestnancov. Andrea Pininfarina zanechal vdovu a tri deti.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.