Umelecké dielo Pininfarina Hyperion

Na svete je stále dosť bohatých ľudí, ktorí si môžu dovoliť unikát na štyroch kolesách. Roland Hall, majiteľ ostatnej kreácie z dielní Pininfarina, má však v garáži niečo skutočne výnimočné.
Vydané, zverejnil
Model Hyperion totiž finišoval v čase, kedy atumobilový svet zastihla tragická správa o smrti aktuálneho majiteľa, prezidenta a výkonného riaditeľa Andreu Pininfarinu. Pán Hall tak svoje auto venoval jeho pamiatke. Pininfarina Hyperion je luxusný roadster na báze Rolls-Royce Drophead Coupe, ktorý sa svetu ukázal na Concours d’Elegance v Pebble Beach. Dizajn je inšpirovaný v tridsiatych rokoch minulého storočia, niektoré línie sa inšpirovali predchádzajúcimi výtvormi štúdia Pininfarina pre prestížnu britskú automobilku, konkrétne modelim Silver Dawn z roku 1951 alebo Camargue z roku 1975. Oproti základnému modelu bol kokpit posunutý o 400 mm dozadu, tým pádom bolo nutné vymontovať zadné sedadlá. Zaujímavým detailom je drevený kryt priestoru pre strechu. Ten je potiahnutý aj pred čelné okno, kde sú umiestnené menšie odkladacie priestory. Napriek obrovsky pôsobiacim rozmerom karoséria nevytlačí ručičku na váhe príliš vysoko. Je totiž vyrobená z uhlíkových vlákien. Zaujímavosťou sú drevné dvere. Interiér prakticky nebol zmenený, pribudol však exkluzívny detail v podobe ručičkových hodiniek od Girard-Perregaux z bieleho zlata. Tie si pán Hall môže kedykoľvek vybrať a upevniť na zápästie.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.