Hyundai na parížskom autosalóne

Hyundai predstaví v Paríži svojho nového zástupucu medzi malými autami model i20. Vedľa neho sa však ukážu aj ďalšie zaujímavé modely.
Vydané, zverejnil
Nový Hyundai i20 nahrádza vo výrobnom programe model Getz. Oproti nemu ponúka predĺžený rázvor novej podvozkovej plošiny na 2525 mm. Auto dlhé 3940 mm, široké 1710 mm a vysoké 1490 mm je postavené podľa európskeho vkusu a malo by tiež zaujať bohatou sériovou výbavou. Tromfom bude aj vnútorný priestor, napríklad pre batožinu je k dispozícii až 295 litrov. Ponuka pohonných jednotiek je veľmi bohatá. Bezínové štvorvalce sú v ponuke s objemami 1,2, 1,4 a 1,6 litra a dosahujú výkony 57 kW (78 k), 74 kW (100 k) a 93 kW (126 k). Všetky motory sa štandardne kombinujú s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, okrem základného modelu je v ponuke aj štvorstupňová automatika. Naftové agregáty sú v ponuke až štyri. Nový motor 1.4 CRDi sa ponúka vo výkonových verziách 55 kW (75 k) a 66 kW (90 k). Dobre známy agregát 1.6 CRDi, ktorý sa štandardne dodáva s filtrom pevných častíc, disponuje výkonmi 85 kW (115 k) a 94 kW (128 k). Menšia pohonná jednotka sa kombinuje s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, väčšia má štandardne o jeden stupeň viac. Popri sériovom modeli sa predstavil aj ekologický koncept i20 i-blue. Ten je oproti sériovému modelu posadený o 15 mm nižšie, má optimalizovanú aerodynamiku vrátane zakrytého podvozka a pneumatík s nízkym valivým odporom. Poháňa ho nový malý diesel 1.4 CRDi s výkonom 66 kW (90 k) a krútiacim momentom 220 Nm. Ten je spriahnutý so šesťstupňovou prevodovkou. Aj vďaka tomu produkuje len 99 gramov emisii CO2 na kilometer. Ukázalo sa aj nové veľké SUV iX55, ktoré je navonok zhodné s americkým modelom Veracruz. Pod plechmi sa však skrýva viacero úprav, ktoré auto približujú európskemu vkusu. Poháňa ho nový turbodiesel 3.0 V6 CRDi s výkonom 177 kW (240 k), s ktorým auto dosahuje priemernú spotrebu 9,4 l/100 km. Vozidlo je štandardne sedemmiestne, za druhým radom sedadiel je pri päťmiestnom usporiadaní k dispozícii 598 litrov batožinového priestoru, pri úplnom sklopení oboch zadných radov je to až 2457 litrov. Vedľa i20 a iX55 sa predstavil aj koncept SUV Santa Fe s hybridným pohom, ktorý kombinuje benzínový štvorvalec 2.4, 30-kilowattový elektromotor a šesťstupňovú automatickú prevodovku. Vystavené budú tiež sedan a kupé Genesis, ktoré zatiaľ nemajú namierené do Európy.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.