Hybridný Citroën Hypnos

Citroën pripravil na parížsky autosalón víziu všetstranného automobilu pre nasledujúce roky s menom Hypnos.
Vydané, zverejnil
Robustný crossover je dlhý 4,90 metra, široký 2,17 metra a vysoký 1,58 metra. Vzhľad dotvárajú 22-palcové disky kolies. Auto využíva hybridný pohonný reťazec HYmotion4, ktorý tvorí motor 2.0 HDi s výkonom 120 kW (163 k) poháňajúci predné kolesá, šestsupňová robotizovaná prevodovka EGS a elektromotor s výkonom 27 kW (37 k) poháňajúci zadné kolesá. Hypnos dokáže fungovať ako full-hybrid, teda zvláda pohyb aj čisto na elektriku. Ekológiu prevádzky zvyšuje štart-stop systém. Nechýba ani hydropneumatické pruženie s automatickou reguláciou svetlej výšky. Interiér je spracovaný veľmi zaujímavo. Hypnos má bočné dvere, ktoré sa otvárajú od seba. Cez kabínu sa tiahne dúhová vlnovkovitá línia. Použité sú technológie budúcnosti ako systém rozpoznávania tváre, ktorý vnútroný priestor prispôsobuje nálade vodiča, masážne sedadlá, ambientné podsvietenie a prístroje využívajúce spätnu projekciu. Sedadlá sú štyri, no poskytujú maximálne pohodlie.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.