Mazda v Paríži: Ďalšie foto a info

Mazda predstaví na parížskom autosalóne koncept kompaktného mestského vozidla Kiyora, ale aj viacero očakávaných sériových noviniek.
Vydané, zverejnil
Kiyora je ďalším z radu konceptov Nagare, toto slovo v preklade z japončiny znamená čistý, priezračný. Auto má reprezentovať súlad medzi harmóniou a pôžitkom z jazdy, no zároveň nesie aj kladný enviromentálny odkaz. Štúdia je dimenzovaná do mestskej džungle, hlavným dizajnérskym motívom je voda. Na pohon ma slúžiť štvorvalcový motor s priamym vstrekovaním paliva a štart-stop systémom. Automobilka sľubuje nízku spotrebu a tiež nízku produkciu emisií CO2, na čom sa veľkým dielom podieľa aj vylepšená aerodynamika. Interiér a jeho funkčnosť vyznáva a podporuje životný štýl mladých vodičov a jeho spolucestujúcich. Okrem tohto konceptu sa v stánku automobilky na parížskom autosalóne ukážu verejnosti aj faceliftovaná verzia roadsteru MX-5. Debutovať budú aj nové naftové motory. V Mazde 6 sa predstaví nový diesel 2.2 MZR-CD a v Mazde 2 očakávaný malý agregát 1.6 MZ-CD. Výkonové parametre oboch motorov zatiaľ neboli špecifikované.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.