B.O.F. sa premenovala na VÚB Leasing

Lízingová spoločnosť B.O.F., potom čo ju v roku 2007 odkúpila VÚB banka, zmenila meno na VÚB Leasing. Okrem nového mena prijala firma aj nové logo a výzvu aby sa stala 3. najsilnejším hráčom na lízingovom trhu.
Vydané, zverejnil
„Zmena názvu a loga je logickým krokom pri začleňovaní najnovšej dcérskej spoločnosti do skupiny banky,“ povedal generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot o dôvodoch, prečo sa rozhodli zabehnutú značku vymeniť za korporátnu. Nový názov privítal aj Martin Rajec, generálny riaditeľ spoločnosti VÚB Leasing, ktorý si uvedomuje, že pre firmu to prináša nové možnosti v jej raste. „Cítime rezervy v retailovom lízingu a počítame s tým, že keď sa spustí predaj aj na pobočkách banky, vzrastie nám predaj osobných áut na lízing pre bežného klienta, nepodnikateľa,“ opisuje nové možnosti Martin Rajec. Naopak podľa súčasných pohybov na trhu Martin Rajec očakáva pokles pri lízingu nákladných automobilov. „Možno je to krátkodobé, no zatiaľ sú náklady na prevádzku nákladných áut stále vyššie, a to aj vďaka drahým pohonným hmotám, a tým pádom klesajú zisky malých a stredných podnikateľov prevádzkujúcich veľké vozidlá. Preto je pokles v tomto segmente očakávaným faktom aj pre lízingové spoločnosti,“ hovorí Rajec. Celkovo však rebranding považuje generálny riaditeľ VÚB Leasing za pozitívny krok, ktorého výsledkom má byť podľa vedenia spoločnosti prínos prinášajúci použitie silnej značky. Skvalitnia sa služby a zvýši sa flexibilita. Synergický efekt očakáva aj manažment VÚB banky. Okrem pozitív, ktoré lízingovej spoločnosti prináša spolupráca s bankou, by ho mala tvoriť najmä rozšírená ponuka služieb klientom, ktorí teraz nájdu pod jednou strechou okrem klasických bankových aj lízingové služby. Akvizícia lízingovej spoločnosti B.O.F. do skupiny VÚB banky bola pokračovaním snahy vybudovať komplexný finančný dom. Ako centrum celej spoločnosti bude fungovať centrála banky a lízingová spoločnosť bude zatiaľ prevádzkovaná aj v ďalších 32 firemných pobočkách VÚB. Snahou vedenia bankového domu je sprístupniť služby lízingovej spoločnosti aj na pôde všetkých retailových pobočiek, čo by sa podľa plánu malo uskutočniť už v druhej polovici budúceho roka. Lízingová spoločnosť B.O.F. teraz už pod značkou VÚB Leasing funguje na trhu 16 rokov, a je tak najstaršou slovenskou „lízingovkou“. Po vstupe banky do vlastníckych štruktúr B.O.F. prišlo k zmenám vedenia lízingovej spoločnosti, čo predpovedalo ďalšie zámery VÚB banky, ktorá tak chce posilniť svoju pozíciu na finančnom trhu.

Pokračujte na ďalší príspevok »

🔥 Práve najčítanejšieContinental v úlohe partnera Behaj lesmi pokračuje v podpore aktívneho životného štýlu a udržateľnosti

  • V sobotu 6. mája odštartovala prvou zastávkou na Devíne séria pretekov Behaj lesmi.

  • Stovky bežkýň a bežcov si v unikátnom prostredí mali možnosť otestovať svoje sily na 12 km a 22 km tratiach alebo podporiť myšlienku zabehnutím kratšieho charitatívneho behu.
  • Continental ako partner podujatia tiež vytvoril spoločný tím zo známych osobností a svojich zamestnancov, ktorí svojou účasťou podporili udržateľnú myšlienku pretekov.